Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pięć nowych witaczy zainstalowano w ciągach głównych dróg dojazdowych do miejscowości Resko. Każdy z witaczy oprócz swojej podstawowej funkcji, nawiązuje do miejsc które podróżujący powinien zobaczyć lub z nich skorzystać.

Każdy z nowych witaczy został okraszony herbem Reska, logiem Reska, adresem gminnego portalu internetowego oraz napisami "Witamy!, "Do zobaczenia!", datą nabycia praw miejskich i informacjami o najciekawszych miejscach w naszym miasteczku oraz ważnych cyklicznych imprezach. Wspomniane miejsca to "Kompleks boisk przy Zespole Szkół w Resku", "Przystań kajakowa", "Wzgórze Borków" i "Urząd Miejski i Kościół". Wszystkie informacje na witaczach umieszczono w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Witacze, jak sama nazwa wskazuje zlokalizowane zostały przy wjazdach do Reska, w pobliżu jej terenowych granic. Taka instalacja to nie tylko element oznakowania terenu, ale również zaproszenie do odwiedzenia Reska. W gąszczu znaków drogowych, oznakowań kierunków i nazw miejscowości, tego typu ekspozycja zdecydowanie się wyróżnia i zwraca uwagę podróżujących. Tak mówi definicja, czy nasze nowe witacze będą spełniały swoją funkcję? 

Koszt wykonania i zainstalowania urządzeń wraz z wykonaniem fundamentów zamknął się kwotą ponad 30 tysięcy złotych.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez gminę Resko, była dostawa i montaż witaczy miasta Resko. Zamówienie obejmowało swoim zakresem w szczególności: wykonanie witaczy, miejscowe usunięcie wierzchniej warstwy terenu w miejscach lokalizacji witaczy, osadzenie prefabrykowanej podbudowy poszczególnych witaczy, transport elementów do miejsc montażu, montaż w miejscach lokalizacji, uporządkowanie terenu oraz odtworzenie nawierzchni (w razie konieczności). 

Kryterium wyboru oferty była tylko cena. Swoje oferty przedstawiło, aż 12 firm z całej Polski, rozpiętość cenowa była bardzo duża. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Gabidruk Bogdan Waśniowski spółka jawna z woj. małopolskiego, która zrealizowała to zamówienie za kwotę 30 750,00 zł, a najdroższa oferta opiewała na kwotę 215 250,00 zł.

Poniżej fotogaleria wszystkich nowo zainstalowanych witaczy, każdy z nich jest nieco inny. Pierwsze co nas zaniepokoiło to ich wątpliwa jakość, a właściwie jakość ich wykonania. Każda wizytówka, a zwłaszcza wizytówka miasta powinna być przede wszystkim  estetyczna i solidna. W naszej ocenie witacze ustawione na granicach gminy Resko, zdecydowanie wygrywają z tymi nowo zainstalowanymi.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Mieszkaniec Reska
+20 # Mieszkaniec Reska 2020-12-19 11:59
Z daleka witacze swoją formą przyciągają uwagę. Niestety jak się bliżej przyjrzeć faktycznie wykonanie jest straszne. Gmina za niemałe pieniądze potrafiła ustawić różne elementy na rynku i choć drogie mają one swój wygląd i jakość. Tutaj wizytówka miasta i klapa... grafika beznadziejna, materiał jeszcze gorszy. Współczesne witacze to formy 3D, błyszczące z daleka, czytelne, estetyczne. Tu niby cegla a w realu jakaś plandeka, naklejka??? Dlaczego chcąc cegłę po prostu nie wmurowano witacza z cegły? Wszędzie plastik i tandeta. Czemu nie idziemy w coś na prawdę oryginalnego i naturalistycznego?..... Jak chociażby nasze piekne drewniane rzeźby.
Zgłoś administratorowi
Lumpur
+15 # Lumpur 2020-12-19 13:53
Mieszkaniec Reska trafiłeś idealnie ze swoim komentarzem :-) Właściwie mam dokładnie te same odczucia, przyjrzałem się i już mnie te witacze nie cieszą. W krótkim czasie staną się skutecznymi "Odstraszaczami" :oops:
Zgłoś administratorowi
Jarek
+4 # Jarek 2020-12-19 18:39
Prace projektowe trwały około 5 lat ;)
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
+9 # Kierowca busa 2020-12-20 23:01
Zazwyczaj ceny za takie przetargi stawiają w osłupienie. Tym razem również. Przydałoby się jednak by witacz przetrwał chociaż 10 lat... Te raczej nie wróżą dobrze już w przyszłym roku.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x