Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Resku udzielili pomocy przedmedycznej kobiecie, która podczas zakupów przedświątecznych straciła przytomność .

23 grudnia dzielnicowi z Komisariatu Policji w Resku patrolując miasto, zauważyli przed jednym ze sklepów dwie kobiety przytrzymujące inną kobietę, siedzącą na schodach. Po podjęciu czynności okazało się, że to klientka sklepu, która w trakcie zakupów źle się poczuła. Kobiety wyszły na zewnątrz, by ta zaczerpnęła świeżego powietrza oraz wezwały na miejsce pogotowie ratunkowe.

Z uwagi na to, że kobiety przed przyjazdem policji czekały już blisko 10 minut na karetkę pogotowia ratunkowego a stan kobiety nie poprawiał się, oraz traciła świadomość policjanci wezwali na miejsce straż pożarną dysponującą zestawem do tlenoterapii oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Po przyjeździe zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej i zastosowaniu tlenoterapii, stan kobiety poprawił się na tyle, że nie wymagała ona dalszej pomocy ze strony zespołu Ratownictwa Medycznego.

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego to jeden z priorytetów służby policjanta. Funkcjonariusze w takiej sytuacji działają bez wahania i zbędnej zwłoki.

Resko24.pl/KPP Łobez

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x