Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Temat powstania żłobka w Resku pojawiał się już kilkakrotnie w naszym portalu. Wiadomo, że w sytuacji kiedy obydwoje rodziców pracuje, dostępność placówki oferującej opiekę żłobkową jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy kolejne zapytania od naszych Czytelników.

- W ubiegłym roku były informacje mówiące o planach otworzenia żłobka w Resku. Czy Redakcja może się czegoś więcej dowiedzieć? Czy gmina planuje otwarcie żłobka? Z moich informacji wynika, że nie jedna matka chciałaby skorzystać z miejsca w żłobku, aby móc wrócić do pracy. Aby dziecko zostało przyjęte do przedszkola musi mieć 2,5 roku, a to już jest strasznie długa przerwa w pracy - czytamy w przesłanej korespondencji.

Być może, żłobek powstanie do końca 2022 roku

W ramach realizacji zadań w zakresie I etapu projektu pn.; „Przystosowanie budynku Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku w celu świadczenia usług w zakresie opieki żłobkowej”, w dniu 29 grudnia 2020 roku podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych - drogowych tj. parkingu, zatoki dla autobusów, utwardzenie terenu dojazdowego do żłobka, oświetlenie i ogrodzenie terenu oraz montaż wiaty na wózki.

 

Termin wykonania w/w robót do 29 października 2021 roku, całość realizacji w/w zadania - do grudnia 2022 r.

Danuta Mielcarek, Urząd Miejski w Resku

Resko24.pl, fot. ilustracyjne - archiwum Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x