Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nie długo trzeba było czekać na kolejną falę opadów śniegu. Dzisiejsza aura pogodowa sparaliżowała ruch na ulicach miasta, w regionie wcale nie jest lepiej.

Spore kłopoty mieli kierowcy ciężarówek które ugrzęzły na Wojska Polskiego w Resku, śnieg nadal pada i jeszcze bardziej komplikuje sytuacje na drogach w całym regionie. Ulica Wojska Polskiego w Resku to odcinek DW 152, zarządcą drogi jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie - Rejon Dróg Wojewódzkich w Gryficach. Niestety na stronach zarządcy drogi nie ma udostępnionego telefonu alarmowego w przypadku zimowych utrudnień.

Intensywne opady śniegu pogorszyły warunki na wszystkich drogach w regionie, czyli drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Wiemy, że ciśnie się na usta popularne stwierdzenie "zima zaskoczyła drogowców", może jednak służby jeszcze nie zdążyły dotrzeć z odsieczą do Reska. Chcieliśmy szybko to zweryfikować, niestety kontakt z RDW Gryfice okazał się niemożliwy. W tej sytuacji pozostaje nr alarmowy 112, a odpowiednie służby zostaną ostatecznie poinformowane o utrudnieniach na danym odcinku drogi.

W tej sytuacji pozostaje nam zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

 

Zapowiedzi synoptyków sprawdziły się

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wcześniej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w województwie zachodniopomorskim, we wszystkich powiatach poza: kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim i Świnoujście. Przewiduje się, że opady, miejscami o natężeniu umiarkowanym, spowodują przyrost pokrywy od 5 do 15 centymetrów. Oprócz śniegu zagrożeniem będą też oblodzenia w całym województwie zachodniopomorskim.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x