Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nie długo trzeba było czekać na kolejną falę opadów śniegu. Dzisiejsza aura pogodowa sparaliżowała ruch na ulicach miasta, w regionie wcale nie jest lepiej.

Spore kłopoty mieli kierowcy ciężarówek które ugrzęzły na Wojska Polskiego w Resku, śnieg nadal pada i jeszcze bardziej komplikuje sytuacje na drogach w całym regionie. Ulica Wojska Polskiego w Resku to odcinek DW 152, zarządcą drogi jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie - Rejon Dróg Wojewódzkich w Gryficach. Niestety na stronach zarządcy drogi nie ma udostępnionego telefonu alarmowego w przypadku zimowych utrudnień.

Intensywne opady śniegu pogorszyły warunki na wszystkich drogach w regionie, czyli drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Wiemy, że ciśnie się na usta popularne stwierdzenie "zima zaskoczyła drogowców", może jednak służby jeszcze nie zdążyły dotrzeć z odsieczą do Reska. Chcieliśmy szybko to zweryfikować, niestety kontakt z RDW Gryfice okazał się niemożliwy. W tej sytuacji pozostaje nr alarmowy 112, a odpowiednie służby zostaną ostatecznie poinformowane o utrudnieniach na danym odcinku drogi.

W tej sytuacji pozostaje nam zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

 

Zapowiedzi synoptyków sprawdziły się

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wcześniej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w województwie zachodniopomorskim, we wszystkich powiatach poza: kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim i Świnoujście. Przewiduje się, że opady, miejscami o natężeniu umiarkowanym, spowodują przyrost pokrywy od 5 do 15 centymetrów. Oprócz śniegu zagrożeniem będą też oblodzenia w całym województwie zachodniopomorskim.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x