Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od wielu lat mieszkańcy Starogardu, gm. Resko wnioskowali do wielu instytucji w sprawie poprawy bezpieczeństwa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 152. Wiele już udało się zrobić, ale są kolejne optymistyczne informacje.

Jak wiadomo, dopiero po groźnym w skutkach wypadku komunikacyjnym, sprawy związane z niebezpiecznym zakrętem usytuowanym tuż przy osiedlu w Starogardzie, wyraźnie przyśpieszyły. Najpierw pojawiło się nowe oznakowanie, kolejnym etapem było zainstalowanie długo wyczekiwanych barier energochłonnych.

Widoczność na wspomnianym zakręcie jest mocno ograniczona, przez dawno wyłączone z użytkowania zabudowania gospodarcze. W październiku 2020 roku, mieszkańcy Starogardu wnioskowali o ich rozbiórkę do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie - sekcja zamiejscowa w Nowogardzie, który zarządza wspomnianym terenem.

 

Całkiem niedawno pojawiła się pozytywna odpowiedź, pracownicy Krajowego Ośrodka wraz z dzierżawcą dokonali oględzin zabudowań i doszli do wniosku, że budynek dawnej kuźni i garażu kwalifikuje się do rozbiórki.

Zarządca zadeklarował, że zabudowania zostaną rozebrane najpóźniej do początku 2022 roku. 

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x