Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od wielu lat mieszkańcy Starogardu, gm. Resko wnioskowali do wielu instytucji w sprawie poprawy bezpieczeństwa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 152. Wiele już udało się zrobić, ale są kolejne optymistyczne informacje.

Jak wiadomo, dopiero po groźnym w skutkach wypadku komunikacyjnym, sprawy związane z niebezpiecznym zakrętem usytuowanym tuż przy osiedlu w Starogardzie, wyraźnie przyśpieszyły. Najpierw pojawiło się nowe oznakowanie, kolejnym etapem było zainstalowanie długo wyczekiwanych barier energochłonnych.

Widoczność na wspomnianym zakręcie jest mocno ograniczona, przez dawno wyłączone z użytkowania zabudowania gospodarcze. W październiku 2020 roku, mieszkańcy Starogardu wnioskowali o ich rozbiórkę do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie - sekcja zamiejscowa w Nowogardzie, który zarządza wspomnianym terenem.

 

Całkiem niedawno pojawiła się pozytywna odpowiedź, pracownicy Krajowego Ośrodka wraz z dzierżawcą dokonali oględzin zabudowań i doszli do wniosku, że budynek dawnej kuźni i garażu kwalifikuje się do rozbiórki.

Zarządca zadeklarował, że zabudowania zostaną rozebrane najpóźniej do początku 2022 roku. 

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x