Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Do Marszałka Województwa trafiła petycja w sprawie konieczności remontu DW 152. Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że radni nie zgłaszają jakichkolwiek potrzeb na terenie gmin Resko i Płoty, dotyczących wspomnianego odcinka drogi.

Droga przez wiele lat jest tylko prowizorycznie naprawiana, nawet na łamach naszego portalu, wielokrotnie podejmowaliśmy ten temat.

W 2015 roku interweniowaliśmy w tej sprawie: 

http://resko24.pl/aktualnosci/961-znikna-dziury-na-wylocie-do-plotow.html

Kolejna interwencja to już rok 2017: 

http://www.resko24.pl/aktualnosci/1628-drogi-pelne-dziur-zarzadcy-drog-bedziemy-je-latali-zdjecia.html.

Od tamtego czasu, Zarząd Dróg Wojewódzkich wykonał remont tylko fragmentu drogi na wylocie z Reska w kierunku Płotów. Dalsza część drogi nadal jest w fatalnym stanie technicznym i dokonywane są tam tylko doraźne, często bardzo prowizoryczne naprawy.

Jak piszą inicjatorzy akcji, ta droga wymaga generalnego remontu! Odcinek DW 152 Resko - Płoty nie był remontowany od ponad 20 lat, stanowi jedyny dojazd z Reska do drogi ekspresowej S6. Nawierzchnia drogi jest zniszczona, popękana i pofałdowana. Fragmenty drogi zimą nie nadają się do użytku. W 2019 roku doszło do kilku wypadków, wcześniej odnotowano wypadek śmiertelny. Niestety ZZDW w Koszalinie nie planuje przebudowy drogi.

Wzięli sprawę w swoje ręce

W związku z tym, mieszkańcy postanowili sami interweniować w tej sprawie, już teraz można się przyłączyć do tej lokalnej inicjatywy społecznej i podpisać petycję: 

https://podpisz.to/petycja/petycja-w-sprawie-generalnego-remontu-dw-152-na-odcinku-resko-ploty,499

O istniejącym problemie powiadomiono szereg instytucji:

  • Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich,
  • Wydział Finansów i Budżetu Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Starostwo Powiatowe w Gryficach,
  • Urząd Miasta w Resku,
  • Urząd Miasta Płoty,
  • Wydział Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie,
  • Radnych Województwa Zachodniopomorskiego.

Niestety, do dziś żadna z instytucji nie odpowiedziała pismem o przyjęciu zgłoszenia, natomiast Rada Województwa zarejestrowała już petycję i w tej chwili inicjatorzy akcji oczekują na odpowiedź. Pojawiły się zapewnienia, że petycję poprze Starosta Łobeski na spotkaniu z wicemarszałkiem d/s dróg zachodniopomorskich i Burmistrz Reska.

Sprostowanie z dn. 21.02.2021r.

W związku z tym, że do artykułu wkradł się błąd - jesteśmy winni sprostowanie. Jak się okazuje Starostwo Powiatowe w Łobzie, jako jedne z nielicznych, zareagowało na petycję mieszkańców gminy Resko i wystosowało odpowiednie pismo adresowane do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza, w sprawie remontu drogi wojewódzkiej nr 152 Resko - Płoty.

Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy. Jednocześnie chcemy dodać, że postawa Starostwa Powiatowego w Łobzie  jest godna naśladowania przez pozostałe instytucje. Głęboko wierzymy, że ta lokalna inicjatywa będzie miała pozytywny odzew i zostanie zauważona przez decyzyjne instytucje.

pismo starostwo lobez

Nagranie zarejestrowane przez użytkowników drogi:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Jarek
+3 # Jarek 2021-02-21 11:51
Wreście ktoś poruszył sprawę tej ,, drogi " można tam urwać koła.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x