Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Do Marszałka Województwa trafiła petycja w sprawie konieczności remontu DW 152. Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że radni nie zgłaszają jakichkolwiek potrzeb na terenie gmin Resko i Płoty, dotyczących wspomnianego odcinka drogi.

Droga przez wiele lat jest tylko prowizorycznie naprawiana, nawet na łamach naszego portalu, wielokrotnie podejmowaliśmy ten temat.

W 2015 roku interweniowaliśmy w tej sprawie: 

http://resko24.pl/aktualnosci/961-znikna-dziury-na-wylocie-do-plotow.html

Kolejna interwencja to już rok 2017: 

http://www.resko24.pl/aktualnosci/1628-drogi-pelne-dziur-zarzadcy-drog-bedziemy-je-latali-zdjecia.html.

Od tamtego czasu, Zarząd Dróg Wojewódzkich wykonał remont tylko fragmentu drogi na wylocie z Reska w kierunku Płotów. Dalsza część drogi nadal jest w fatalnym stanie technicznym i dokonywane są tam tylko doraźne, często bardzo prowizoryczne naprawy.

Jak piszą inicjatorzy akcji, ta droga wymaga generalnego remontu! Odcinek DW 152 Resko - Płoty nie był remontowany od ponad 20 lat, stanowi jedyny dojazd z Reska do drogi ekspresowej S6. Nawierzchnia drogi jest zniszczona, popękana i pofałdowana. Fragmenty drogi zimą nie nadają się do użytku. W 2019 roku doszło do kilku wypadków, wcześniej odnotowano wypadek śmiertelny. Niestety ZZDW w Koszalinie nie planuje przebudowy drogi.

Wzięli sprawę w swoje ręce

W związku z tym, mieszkańcy postanowili sami interweniować w tej sprawie, już teraz można się przyłączyć do tej lokalnej inicjatywy społecznej i podpisać petycję: 

https://podpisz.to/petycja/petycja-w-sprawie-generalnego-remontu-dw-152-na-odcinku-resko-ploty,499

O istniejącym problemie powiadomiono szereg instytucji:

  • Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich,
  • Wydział Finansów i Budżetu Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Starostwo Powiatowe w Gryficach,
  • Urząd Miasta w Resku,
  • Urząd Miasta Płoty,
  • Wydział Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie,
  • Radnych Województwa Zachodniopomorskiego.

Niestety, do dziś żadna z instytucji nie odpowiedziała pismem o przyjęciu zgłoszenia, natomiast Rada Województwa zarejestrowała już petycję i w tej chwili inicjatorzy akcji oczekują na odpowiedź. Pojawiły się zapewnienia, że petycję poprze Starosta Łobeski na spotkaniu z wicemarszałkiem d/s dróg zachodniopomorskich i Burmistrz Reska.

Sprostowanie z dn. 21.02.2021r.

W związku z tym, że do artykułu wkradł się błąd - jesteśmy winni sprostowanie. Jak się okazuje Starostwo Powiatowe w Łobzie, jako jedne z nielicznych, zareagowało na petycję mieszkańców gminy Resko i wystosowało odpowiednie pismo adresowane do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza, w sprawie remontu drogi wojewódzkiej nr 152 Resko - Płoty.

Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy. Jednocześnie chcemy dodać, że postawa Starostwa Powiatowego w Łobzie  jest godna naśladowania przez pozostałe instytucje. Głęboko wierzymy, że ta lokalna inicjatywa będzie miała pozytywny odzew i zostanie zauważona przez decyzyjne instytucje.

pismo starostwo lobez

Nagranie zarejestrowane przez użytkowników drogi:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Jarek
+3 # Jarek 2021-02-21 11:51
Wreście ktoś poruszył sprawę tej ,, drogi " można tam urwać koła.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x