Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Studnia zdrojowa Resko 01Większość z nas pije, żeby nawodnić organizm i ugasić pragnienie. Odpowiednia woda może jednak przynieść liczne korzyści zdrowotne, jak chociażby łagodzenie dolegliwości żołądkowych czy wspomaganie pracy nerek. Istniejąca od zawsze studnia na rynku miejskim w Resku będzie miała nowe znaczenie, jak się okazuje skład wody z tego ujęcia czyni ją wyjątkową.

Wody mineralne to wody podziemne, które różnią się od wody z kranu tym, że nie zawierają żadnych zanieczyszczeń i mają stabilną zawartość minerałów. W zależności od stężeń poszczególnych pierwiastków, mogą być mniej lub bardziej zmineralizowane. Wody lecznicze wyróżniają się natomiast szczególnie dużą ilością rozpuszczonych w nich gazów i soli, dzięki czemu nabierają specjalnych właściwości i mogą być wykorzystywane w celach zdrowotnych. Lecznicze wody mineralne oczywiście też są pozbawione zanieczyszczeń.

To, jaki skład ma woda lecznicza, zależy od budowy terenu i panujących tam warunków. Ukształtowanie terenu jest więc decydujące przy wyborze miejsca ujęcia wody. Woda którą można pozyskać ze studni w Resku łączy w sobie zalety wód mineralnych i wód leczniczych. Dlatego właśnie jej unikatowy skład, otwiera furtkę na ciasny już rynek wód butelkowanych i nowe możliwości promocji naszego miasteczka.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Właśnie okazuje się, że to znane przysłowie ma swoje idealne odzwierciedlenie w Resku. Dokładniej rzecz ujmując, dobro bijące z ziemi mamy na wyciągnięcie ręki. 

Zwłaszcza teraz, w okresie zbliżających się Świąt Wielkanocnych, kiedy tak bardzo pragniemy być oczyszczeni, warto skorzystać z mocy wody. Najprostszy rytuał oczyszczenia to zwykłe zanurzenie rąk w czystej, płynącej wodzie i przetarcie nią twarzy w intencji nowego początku. Wiele par nowożeńców mogłoby bieżyć doń wprost z kościoła. Tak, właśnie teraz pojawia się wiele pomysłów na wykorzystanie tego lokalnego dobrodziejstwa.

Dział promocji Urzędu Miejskiego w Resku jest wprost zasypywany ofertami firm zewnętrznych, które już chcą rozpocząć butelkowanie naszej wody. Niebawem rusza kampania informacyjna oraz zostanie ogłoszony konkurs na nazwę wody i projekt etykiety.

Jak wynika z pierwszych informacji, cały projekt ma być realizowany zgodnie z najnowszymi wymogami przepisów ochorony środowiska i utrzymany w tonie "EKO", dlatego oferty firm które chciałyby rozprowadzać wodę w plastikowych butelkach, już zostały odrzucone. 


Artykuł primaaprilisowy: Sprostowanie do artykułu o butelkowanej wodzie z Reska

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Ja
0 # Ja 2021-04-13 13:28
No to teraz za luk wody ze studni bedziemy slono płacili.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x