Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Losie S6 06Dwa łosie potrzebowały pomocy przy przejściu przez ruchliwą drogę ekspresową.

Na terenie leśnictwa Płoty zauważono dwa łosie – klępę z łoszakiem, które usilnie chciały przejść przez drogę szybkiego ruchu S6. Rzadko widywanym w naszych okolicach zwierzętom postanowili pomóc strażnicy leśni z Nadleśnictwa Resko nakierowując je na przejście dla dzikiej zwierzyny, jednak bezskutecznie. Do akcji włączyli się także policjanci i pracownicy zarządu drogi, zabezpieczając teren i uniemożliwiając łosiom wtargnięcie na drogę.

Ostatecznie na miejsce przybył Pan Marcin Grzegorzek z "Dzikiej Zagrody" w Jabłonowie koło Mirosławca, przedstawiciel Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Postanowiono o tymczasowym uśpieniu zwierząt. Łosiom zostały założone obroże telemetryczne z nadajnikami GPS służące do śledzenia tras ich migracji. Obezwładnione zwierzęta bezpiecznie przetransportowano na drugą stronę drogi ekspresowej i uwolniono na łące.

Po przebudzeniu klępa z łoszakiem ruszyli w dalszą drogę.

Dzięki współpracy tylu służb udało się uchronić te piękne zwierzęta oraz użytkowników drogi szybkiego ruchu przed tragedią.

fot. Roman Janczyszyn

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Jurek
+2 # Jurek 2021-04-20 20:35
Brawo dla pracowników ,,Dzikiej Zagrody'' w Jabłonowie. Dzięki nim widziałem w Miłogoszczy Rysia. Tak dalej Panowie.
Zgłoś administratorowi
rudawy
0 # rudawy 2021-04-21 09:32
Drogowa fuszerka i oszczędzanie na bezpieczeństwie przed GDDKiA. Przyrodnicy już na etapie projektowania drogi wnosili uwagi o konieczności wybudowania odpowiednich przejść dla zwierząt. GDDKiA zignorowała ten głos. Ciekawe kto poniesie konsekwencje jak dojdzie do tragedii.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x