Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Skatepark budowa Resko 01Ruszyła długo wyczekiwana inwestycja, związana z budową skateparku. Pomysł na budowę takiego miejsca, pojawił się w jednej z edycji "Budżetu Obywatelskiego" miasta Resko. Oczywiście bez wyraźnego wsparcia unijnego, ta inwestycja nie mogłaby zostać zrealizowana w tak szerokim zakresie.

Budowa nowego miejsca rekreacji - skateparku, jest realizowana przy Stadionie Miejskim w Resku. To tereny dawnych kortów tenisowych, po których dziś już tylko pozostała betonowa ścianka do tenisa. Wspomniany teren przez lata nie był użytkowany, oprócz ścianki można tam było zobaczyć pozostałości po starej drewnianej altanie.

Dzięki dofinansowaniu, cały teren bardzo zyska na swojej atrakcyjności, w miejscu dawnej altany powstanie nowa, a betonowa ścianka zostanie odnowiona i będzie mogła służyć kolejne lata.

Sztandarowym wyposażeniem wspomnianego terenu, będą  elementy skateparku, który będzie się składał z 5 urządzeń oraz terenu utwardzonego.

 

Wokół skateparku powstaną elementy małej architektury, m.in. ławki, kosze na śmieci oraz wspomniana drewniana altana z podłogą wykonaną z drewna świerkowego. Oczywiście teren będzie oświetlony.

 

Całkowity koszt inwestycji zamknie się kwotą 600 000,00 zł brutto, z czego 255 053,00 zł brutto dofinansowania w ramach poddziałania 19.2. "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-2020, środki własne 346 947 zł brutto.

Obecnie na placu budowy można zaobserwować pewnego rodzaju przestój, który spowodowany jest oczekiwaniem na wyniki badań zagęszczenia gruntu. Jednak umowa z wykonawcą przewiduje zakończenie wykonania prac do 30 czerwca 2021r.

Tereny dawnych kortów tenisowych, obecnie plac budowy:

Pozostała dokumentacja:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x