Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wielofunkcyjne boisko sportowe, właśnie powstaje tuż przy Szkole Podstawowej w Starogardzie. Można śmiało stwierdzić, że to mały kompleks sportowy.

Tego typu inwestycje na pewno cieszą dzieci i młodzież, ale również lokalną społeczność. Koszt inwestycji to: 1 242 300,00 zł w tym dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowalnych tj. w kwocie 931 725,00 współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Boisko, bieżnia i skocznia wraz zagospodarowaniem terenu oraz jego oświetleniem. Do tego wszystkiego drobne elementy architektury oraz stół pingpongowy - te elementy na pewno uatrakcyjnią teren przy szkole. Boisko o wym. 60 x 30 metrów z nawierzchnią poliuretanową w kolorze zielonym, będzie wyposażone w dwie bramki oraz cztery stojaki do piłki koszykowej. Bieżnia o dł. 60 metrów będzie niebieska, nawierzchnia poliuretanowa. Bieżnia do skoku w dal o dł. ponad 31 metrów zostanie zakończona zeskocznią z piaskiem, nawierzchnia poliuretanowa w kolorze szarym. Cały teren będzie ogrodzony, a obiekt uzupełnią funkcjonalne elementy małej architektury i roślinność.

Na pewno będzie to doskonała baza sportowa, dla dzieci i młodzieży ze Starogardu i okolic. Termin zakończenia prac, planowany jest na 29 października 2021 roku.

 

rys. Plan sytuacyjny nowego boiska w Starogardzie

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x