Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś ósmoklasiści pisali egzamin z języka polskiego. Jak wiadomo każdy egzamin sam w sobie jest stresujący dla uczniów, a co jeśli do tego dochodzi jeszcze informacja o bombie w szkole?

Właśnie dziś, takie wiadomości trafiły do skrzynek pocztowych szkół na terenie powiatu, również w Resku. Uruchomiono procedurę.

- Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 8:37. Dyrektorzy trzech placówek otrzymali e-maile informujące o podłożeniu ładunków wybuchowych. W jednej ze szkół w Łobzie do której trafiła fałszywa wiadomość, nawet nie było egzaminów ósmoklasistów, ale i tak dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji placówki. Zgłoszenie z Reska trafiło do nas o godz. 8:54, egzamin jednak nie został przerwany. Sprawdzono pomieszczenia, w tej chwili prowadzimy postępowanie wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia  - poinformowała nas kom. Magdalena Rymszewicz, p.o. oficera prasowego KPP Łobez.

Straż pożarna zabezpieczała teren, a policja przeszukiwała pomieszczenia, by sprawdzić, czy zagrożenie jest prawdziwe. Ostatecznie okazało się, że to czyjś kiepski żart.

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x