Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś ósmoklasiści pisali egzamin z języka polskiego. Jak wiadomo każdy egzamin sam w sobie jest stresujący dla uczniów, a co jeśli do tego dochodzi jeszcze informacja o bombie w szkole?

Właśnie dziś, takie wiadomości trafiły do skrzynek pocztowych szkół na terenie powiatu, również w Resku. Uruchomiono procedurę.

- Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 8:37. Dyrektorzy trzech placówek otrzymali e-maile informujące o podłożeniu ładunków wybuchowych. W jednej ze szkół w Łobzie do której trafiła fałszywa wiadomość, nawet nie było egzaminów ósmoklasistów, ale i tak dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji placówki. Zgłoszenie z Reska trafiło do nas o godz. 8:54, egzamin jednak nie został przerwany. Sprawdzono pomieszczenia, w tej chwili prowadzimy postępowanie wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia  - poinformowała nas kom. Magdalena Rymszewicz, p.o. oficera prasowego KPP Łobez.

Straż pożarna zabezpieczała teren, a policja przeszukiwała pomieszczenia, by sprawdzić, czy zagrożenie jest prawdziwe. Ostatecznie okazało się, że to czyjś kiepski żart.

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x