Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Minął już ponad tydzień, odkąd Maciek podróżuje rowerem w kierunku Stambułu w Turcji. Podróżnik z Reska przejechał już ponad 700 km, niedługo wjedzie do Czech.

W środę udało mi się przeprowadzić rozmowę z Maćkiem, właśnie odpoczywał w miejscowości Marczów, niedaleko Legnicy. Przepięknie położona miejscowość, malowniczy krajobraz i ... . Słaby internet, na szczęście w najwyższym punkcie wzniesienia, na którym złapaliśmy Maćka, udało się w miarę swobodnie porozmawiać i zarejestrować kolejną rozmowę. Nasz podróżnik nie był sam w trakcie wywiadu, na rozległej polanie pasły się wyraźnie zaciekawione i sympatycznie wyglądające krowy!

Pierwsze odcinki pokonywane rowerem, nie wiązały się z wielkim wysiłkiem fizycznym. Teraz jest już mniej płasko i zaczęły się podjazdy pod wzniesienia. Nasz bohater porusza się głównie drogami lokalnymi, czasami powiatowymi, ale najbardziej preferuje drogi polne. Rower spisuje się bez zarzutu, ale zdarza się, że nawigacja potrafi płatać figle. Maciek już zaliczył przeprawę z rowerem, przez bezkresne pole rzepaku. Były też dwie drobne wywrotki, ale szczęśliwie bez kontuzji.

Otrzymałem również zdjęcia miejsc, o których opowiadał Maciek. Dlatego zachęcam do wysłuchania i obejrzenia pierwszej relacji z podróży do Stambułu. Maciej Ciebiera wyjechał z Reska 1 czerwca, ma do pokonania jeszcze blisko 2000 kilometrów, swoją podróż planuje zakończyć w sierpniu.

Zdjęcia z podróży po Polsce:

Resko24.pl, fot. Maciej Ciebiera

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x