Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W sobotę w Resku odbył się "Mecz Legend Mewy Resko". Jest to cykliczna, charytatywna impreza dedykowana Zuzi Antczak, dziewczynce chorującej na SMA.

Była to też okazja do spędzenia czasu w miłej, piknikowej atmosferze. Zwłaszcza po tak długim okresie izolacji, związanej z pandemią COVID-19, dziś mogliśmy się spotkać i spędzić miło czas. Oczywiście głównym punktem programu był mecz i to kolejny dowód na to, że razem można więcej - można się przede wszystkim bardzo dobrze bawić.

W czasie tegorocznej edycji meczu legend, tradycyjnie nie zabrakło domowego ciasta, miłej atmosfery i atrakcji dla dzieci. Sam mecz przebiegał w miłej atmosferze, co prawda wygrali "czerwoni", ale według nas "zieloni" wykazywali się większą empatią. Ostatecznie o wygranej zdecydowały rzuty karne. 

Jak można było zauważyć w czasie dzisiejszej imprezy, jesteśmy spragnieni integracji. W ostatnich, zresztą bardzo ponurych miesiącach, na pewno bardzo nam tego brakowało. 

Cały dochód z dzisiejszego meczu został przekazany dla Zuzi Antczak, która choruje na SMA. W sumie udało się zebrać pokaźną kwotę, bo aż 7.657 zł i 96 gr!

Poniżej zamieszczamy obszerną relację, mamy też osobiste podziękowania od Zuzi. Można je zobaczyć w relacji filmowej z tegorocznej edycji "Meczu Legend Mewy Resko".

Należy również dodać, że bez bezinteresownego zaangażowania wielu osób, firm i instytucji, nie można by tego tak wspaniale zorganizować.

Tegoroczną edycję meczu wspomogli: Starostwo Powiatowe w Łobzie, Urząd Miejski w Resku, Piekarnia Bujnowski, Studio Dao, Pogoń Szczecin, Mozaika Resko, Małgorzata i Krzysztof Trybuchowscy, Klaudiusz Wasiak, Małgorzata Zygmunt Święciccy, Sołectwo Ługowina, Centrum Kultury w Resku, Justyna Gutowska, Adrianna Moskwa, Magdalena Merta, Małgorzata Jędrzejewska, Salon kosmetyczny Dermoclub, Salon kosmetyczny Beauty Clinic, Beata Jędrasik Mobil-Hurt, Waldemar Merta, Pani Ola, Baltic Berry Szczecin, Stowarzyszenie Resko Maskuje, Centrum Usług Społecznych w Resku, Przedszkole Miejskie w Resku.

Fotorelacja z meczu:

Resko24.pl, fot. Piotr Bartnicki

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x