Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

wyniki konkursu makulaturaPodczas trwania XV edycji konkursu „Zbierając makulaturę chronisz lasy” zebrano ponad 40 ton makulatury – średnio 123 kg na 1 uczestnika.

Odzyskując makulaturę pomagamy chronić lasy, ponieważ przyczyniamy się do oszczędności energii, jak też zmniejszamy ilość odpadów, które trafiają na wysypiska śmieci. Wyprodukowanie jednej tony papieru wymaga ścięcia kilkunastu drzew. Każda tona makulatury to zachowanie tych drzew w lesie.

Konkursowy zbiór makulatury prowadzony był w roku szkolnym 2020-2021. Pomimo trudności spowodowanych pandemią koronawirusa, placówki oświatowe nie zawiodły. Do 24 maja 2021 roku do Nadleśnictwa Resko wpłynęły 23 zgłoszenia potwierdzające zbiórkę. Łączna ilość uczestników konkursu wyniosła 329 osób, które zebrały w sumie 40 601 kg papieru.

W poniższej tabeli przedstawiono klasyfikację zgłoszeń względem ilości zebranej makulatury w przeliczeniu na jedną osobę, co stanowi zgodnie z regulaminem główne kryterium przyznawania nagród:


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w dostarczaniu makulatury do punktów skupu.

Pierwszym trzem grupom laureatów zostaną przyznane nagrody pieniężne w postaci bonu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają leśne upominki.

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x