Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Poezja − wzruszenie i powiew,
który w trzech kropkach mieszka za przecinkiem”

Czesław Miłosz

RWP 2021 03Tegoroczna Wiosna Poezji pomimo pandemii zaowocowała kilkoma ważnymi wydarzeniami. Pierwszym i niewątpliwie bardzo prestiżowym było umieszczenie na wystawie w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie obszernej relacji poświęconej Reskiej Wiośnie Poezji.

Wydarzenie dokumentowało 70 - lecie działalności Związku Literatów Polskich na terenach naszego województwa. Nasza aktywność poetycka na stałe wpisała się do historii ZLP, tym bardziej, że w 2019 roku Resko było gospodarzem prapremiery Światowych Dni Poezji pod patronatem UNESCO.

Kolejnym istotnym wydarzeniem dokumentującym nasze dotychczasowe działania był artykuł pt. Reskie reminiscencje poetyckie zamieszczony w ogólnopolskim periodyku Pryzmaty.

Bieżący rok szkolny zakończyliśmy konkursem poetyckim, który spotkał się z dużym zainteresowaniem, bowiem z Zespołu Szkół Podstawowych w Resku oraz ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie wpłynęło 78 wierszy. To niezwykłe, że mamy tak wielu młodych poetów na terenie naszej gminy.
Utwory poetyckie zostały zamieszczone na stronach internetowych obu szkół a także pokazane mieszkańcom Reska na tablicach wystawowych znajdujących się wokół rynku.

Dziękuję uczniom za twórcze zaangażowanie w poezję. Za podzielenie się swoją wrażliwością i przemyśleniami związanymi ze szkołą, przyjaciółmi oraz radościami
i smutkami dnia codziennego. Przeżyte przez Was sytuacje stały się inspiracją do stworzenia niezwykłych utworów poetyckich.

Joanna Murat

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Joanna Maurat

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x