Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Maciej Ciebiera, podróżnik z Reska jedzie rowerem do Stambułu. Właśnie pokonał kolejny etap swojej rowerowej wyprawy, w czasie naszej rozmowy Maciek przebywał w Piranie nad pięknym Adriatykiem. Ma już za sobą mordercze etapy, które pokonywał w czasie fali tropikalnych upałów.

Jak wiadomo, każdy wysiłek fizyczny, a zwłaszcza jazda rowerem w tak wysokich temperaturach może doprowadzić do przegrzania i odwodnienia organizmu. W czasie podróży kilkakrotnie rozmawiałem z Maćkiem o jego kondycji fizycznej. W tym czasie pochłaniał potężne ilości płynów - nawet 7 lirów dziennie i schładzał się w lokalnych strumykach. Wspominał, że miał krytyczne chwile, w których był bliski utraty świadomości. Na szczęście szybko reagował, panował nad przejściowymi dysfunkcjami organizmu i starał się nie dopuszczać do tych krytycznych momentów. Dlatego zaraz po dotarciu do Słowenii, potrzebna była długa pauza na regenerację organizmu. W tym czasie Maciek również pracował, oczywiście zdalnie.

Będąc w Austrii obowiązkowym punktem wyprawy była linia kolejowa Semmering. Jest kolej górska w Austrii prowadząca z Gloggnitz przez Semmering do Mürzzuschlag, uznawana, ze względu na bardzo trudne warunki terenowe i znaczne różnice wysokości, za pierwszą w świecie prawdziwą górską kolej, warto dodać, że była pierwszą w Europie wysokogórską koleją normalnotorową. 

Dalszy kierunek to Słowenia, to Państwo, a właściwie jego klimat i otwartość jego mieszkańców, sprawiła, że właśnie z tamtego rejonu Maciej ma najmilsze wspomnienia. Naszą rozmowę prowadziliśmy ze słoweńskiego Piranu, położonego nad samym Adriatykiem. Już w tle naszej rozmowy mieliśmy wspaniały klimat tego nadmorskiego miasteczka. Wypoczywający ludzie, piękne widoki, a nawet muzyka na żywo. Maciek pokonał już ponad 1600 kilometrów, dziś ten dystans jest o wiele większy, ale o tym opowiemy już w następnej relacji.

Teraz zapraszamy do wysłuchania relacji z Austrii i Słowenii.


Przypomnijmy, Maciej Ciebiera wyjechał rowerem z Reska 1 czerwca br., a swoją podróż planuje zakończyć w Stambule (Turcja) z końcem sierpnia.


Rozmowa z Maćkiem Ciebierą, podróżnikiem z Reska. Tym razem z Piranu nad Adriatykiem:

Fotorelacja z Austrii:

Fotorelacja ze Słowenii:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x