Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zachodniopomorscy strażacy rozpoczęli operację zabezpieczenia Pol’and’Rock Festival, który po raz pierwszy odbywa się w naszym województwie, na terenie lotniska Makowice - Płoty.

Już wcześniej informowaliśmy, Organizatorzy Pol’and’Rock Festival zdecydowali po szesnastu latach opuścić Kostrzyn nad Odrą i przenieść się na Lotnisko Makowice-Płoty które leży nieopodal Reska. W imprezie weźmie udział około dwadzieścia tysięcy osób.

Zabezpieczenie imprezy przez Państwową Straż Pożarną rozpoczęło się we wtorek 27 lipca i potrwa do niedzieli 1 sierpnia. Wczoraj dwa samochody bojowe GCBM i GBA  z jednostki OSP Resko, uczestniczyły w napełnianiu zbiorników P-POŻ.

Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwało stu strażaków PSP z województwa zachodniopomorskiego, leśnicy, ale również Straż Graniczna, i Policja. PSP będzie wykorzystywało 59 pojazdów, w tym quady, łodzie i kontenery.

W związku z tym, że w pobliżu lotniska znajduje się Jezioro Lisowskie i rzeka Rega w zabezpieczeniu weźmie udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x