Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zachodniopomorscy strażacy rozpoczęli operację zabezpieczenia Pol’and’Rock Festival, który po raz pierwszy odbywa się w naszym województwie, na terenie lotniska Makowice - Płoty.

Już wcześniej informowaliśmy, Organizatorzy Pol’and’Rock Festival zdecydowali po szesnastu latach opuścić Kostrzyn nad Odrą i przenieść się na Lotnisko Makowice-Płoty które leży nieopodal Reska. W imprezie weźmie udział około dwadzieścia tysięcy osób.

Zabezpieczenie imprezy przez Państwową Straż Pożarną rozpoczęło się we wtorek 27 lipca i potrwa do niedzieli 1 sierpnia. Wczoraj dwa samochody bojowe GCBM i GBA  z jednostki OSP Resko, uczestniczyły w napełnianiu zbiorników P-POŻ.

Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwało stu strażaków PSP z województwa zachodniopomorskiego, leśnicy, ale również Straż Graniczna, i Policja. PSP będzie wykorzystywało 59 pojazdów, w tym quady, łodzie i kontenery.

W związku z tym, że w pobliżu lotniska znajduje się Jezioro Lisowskie i rzeka Rega w zabezpieczeniu weźmie udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x