Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

znajdz olbrzyma 2021Wraz z nadejściem „babiego lata” w okolicznych lasach pojawiły się co roku wyczekiwane grzyby. Dlatego Nadleśnictwo Resko zaprasza na jesienne spotkanie z przyrodą i po raz kolejny ogłasza konkurs dla wszystkich miłośników grzybobrania z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Do konkursu może przystąpić każdy grzybiarz, który swoim zdaniem znalazł
największy okaz grzyba – liczą się wszystkie popularne gatunki jadalne, w tym roku także uwielbiane przez wszystkich kanie. W konkursie nie będą uznawane inne grzyby blaszkowe i oczywiście te pod ochroną, których nie należy zbierać.

Zebrany egzemplarz należy okazać w siedzibie Nadleśnictwa przy ul. Chopina 12 w Resku celem dokonania pomiaru i pamiątkowego zdjęcia lub przesłać wyraźną fotografię gatunku z udokumentowanym pomiarem (np. centymetrem krawieckim) elektronicznie na adres e-mail ewa.simonowicz@szczecin.lasy.gov.pl. Do klasyfikacji będzie liczyć się suma obwodu kapelusza i długości trzonka w mm.

Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko znalazcy, adres e-mail i/lub nr telefonu, miejsce zbioru (najbliższa miejscowość, gmina), a w przypadku zgłoszenia elektronicznego w formie zdjęcia - dodatkowo nazwę gatunkową grzyba, obwód kapelusza i długość trzonka w mm.

Konkurs trwa od 10 września do 31 października br. Zgłoszenia można przesyłać do 2 listopada.

Zwycięzca otrzyma nagrodę – zestaw grzybiarza! 

Zanim ruszysz na poszukiwania olbrzymów, koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu, z którego dowiesz się o wszystkich szczegółach!

Podczas grzybobrania pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa i „leśnym savoir vivre”. Zapoznaj się z zasadami grzybiarza.

Regulamin konkursu

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x