Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzien Przedszkolaka 05Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Celem uroczystości było dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem; integrowanie się i nawiązywanie bliższego kontaktu między dziećmi oraz nauczycielami i personelem przedszkola; kształtowanie świadomości przynależności do "przedszkolnej rodziny" oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowanie się dzieci podczas uroczystości.

Dnia 20.09.2021 r. zaraz po śniadaniu we wszystkich grupach młodszych, jak i starszych towarzyszyły wszystkim dzieciom utwory z płytoteki przedszkolaka. Na początku w salach rozbrzmiał hymn naszego Przedszkola, jako wprowadzenie do uroczystości.

W dalszej części wydarzenia przedszkolaki przypomniały sobie jak wyglądały ich pierwsze dni pobytu w przedszkolu i świetnie się przy tym bawiły. Tego dnia nie zabrakło także tradycyjnych zabaw ze śpiewem, przedszkolnych tańców, gier i zabaw integracyjnych, zabaw plastycznych oraz konkursów sprawnościowych. Na zakończenie oraz na pamiątkę uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i medale.

Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka w Resku

 

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x