Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Podsumowanie DK Resko 01O co chodzi z tym „całym” Dniem Kropki? Kreatywność i wiara we własne siły? Całemu zamieszaniu winna jest nauczycielka plastyki, która cierpliwie czekała, aż mała Vasti nie wierząca w swoje możliwości podejmie próbę i zacznie malować. Mowa tu oczywiście o książce „The Dot” Petera Reynoldsa.

W skrócie historia przedstawiona jest w krótkiej kreskówce. Mała kropka na papierze, która zmieniła świat małej Vasti stała się symbolem pomysłowości, odwagi, inspiracji i pewności siebie. Stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji Międzynarodowego Dnia Kropki. I tak od 5 lat 15 września obchodzi się International Dot Day.
W naszej szkole inicjatorką całego zamieszania z Dot Day była pani Monika Lipka nauczycielka świetlicy, która wpadła na pomysł zorganizowania konkursu „Moja Kropka”. Chodziło o wykonanie kropki w dowolnej technice plastycznej.

Młodzi artyści: Klaudia Rakocy 4b, Maja Marczak 5a, Katarzyna Has 5b, Milena Kot 5b, Miłosz Imianowski 5b, Michalina Skrzypa 5b, Kacper Wójtowicz 6a, Kinga Janowicz 7b, Katarzyna Minko 7b, Oliwia Sroka 7c, Antonina Jaworska 8b, Leon Jaworski 8b pokazali w swoich pracach, że czego jak czego ale wyobraźni im nie brakuje. Jako komisja rozstrzygająca byliśmy zaskoczeni tym w jak nietuzinkowy sposób można pokazać „zwykłą kropkę”.

Prace uczniów wywarły na nas takie wrażenie, że 30 września na podsumowaniu konkursu wszystkim młodym talentom wręczono nagrody. Dot Day należał też do dnia w którym kreatywność wzięła górę na lekcjach matematyki. Uczniowie klas 4, 5 i 6 z zaangażowaniem rozwijali talent kreatywności matematycznej – doskonalili umiejętność rysowania figur, utrwalali podstawowe zagadnienia z geometrii, a przede wszystkim rozwijali wyobraźnię geometryczną – a wszystko to dzięki grom i zabawom z kropką w tle.

Okazuje się, że zwykła kropka może stać się motywem przewodnim święta kreatywności, odwagi i zabawy. Może pomóc uczniom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Za rok odbędzie się kolejny Międzynarodowy Dzień Kropki , bądźmy tego dnia w kropki.

Marek Ilgiewicz

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x