Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Bloto na drodze Komorowo 02Zagrożenie na drodze Słowikowo - Komorowo. Właśnie w tej okolicy trwają prace polowe, ciągniki, ale również samochody ciężarowe, transportują na pola nawóz. Niestety, przy okazji zostawiają na drodze duże ilości błota, które właściwie na bieżąco powinno być z tej drogi usuwane.

- Na drodze za Słowikowem w stronę Komorowa, do tego na zakręcie, jest pełno błota - jest to niebezpieczne ponieważ przy takiej pogodzie można łatwo wpaść w poślizg. A to całe błoto zostało naniesione przez ciągniki i tiry które wożą śmierdzący gnojownik z krewetek. Proszę o jakąś interwencję, żeby właściciel pól posprzątał te błoto - napisał jeden z kierowców.

Zanieczyszczenie drogi to wykroczenie

Zanieczyszczenie drogi jest kwalifikowane jako wykroczenie określone w art. 91 Kodeksu Wykroczeń. Za takie wykroczenie, poza obowiązkiem oczyszczenia drogi, grozi kara grzywny do 1500 zł. Druga sankcja karna o nieco mniejszej wadze - mandat karny do 200 złotych - grozi za zaśmiecanie lub zanieczyszczanie drogi publicznej na podstawie art.45 ust.1 pkt 9 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Należy też pamiętać o kwestiach związanych z ewentualną odpowiedzialnością karną i cywilno-prawną za spowodowanie wypadku lub kolizji drogowej na skutek udowodnionego wpływu zanieczyszczenia drogi, np. z powodu poślizgu na warstwie błota naniesionego z pól na kołach ciągników.
Wszczęcie postępowania z ww. tytułów może nastąpić z urzędu, np. stwierdza to przejeżdżający patrol policji lub na wniosek zarządcy drogi.

Resko24.pl, fot. Czytelnik

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x