Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Za chwilę rozpocznie się adwent, czas wyciszenia zadumy, refleksji. Wykorzystaliśmy więc ostatni moment wtorek 30 listopada aby zorganizować symboliczny „wieczór andrzejkowy”.

Tradycja ostatków andrzejkowych w Polsce sięga zamierzchłych czasów. W naszej szkole może nie tak zamierzchłych ale klimaty andrzejkowe to u nas też już tradycja. Dawniej wróżby jędrzejowe miały często charakter matrymonialny, traktowano je z powagą. Dzisiaj traktujemy je z przymrużeniem oka. W naszej szkole po prostu lubimy się bawić i tyle.

Za organizację fiesty w tym roku wzięły się nowe działaczki samorządowe Hania i Ala z 4a oraz Patrycja i Salesa z 5a. Czyli my : )
Na forum szkolnym „wyrósł” punkt centralny a cztery stare cygańskie wróżki z krótkim stażem dzielnie obsługiwały nawałnicę spragnionych poznać co im w życiu pisane.
Przy dźwiękach muzyki, a królowały kawałki Katty Perry, Gayle, Lisa, Ekipa, Doda, BTS i Team X - krążyły kubeczki z ukrytym przeznaczeniem, kolorowe balony, przekłuwano serca z papieru aby poznać imię ukochanej czy ukochanego, w kartach szukano wskazówek jak odnaleźć drogę życia. Magiczna kula zasilała śmiałków, którzy odważyli się jej dotknąć energią prosto z kosmosu. Przy okazji thanks a lot dla Maćka z 8b. On wie o co chodzi.

Nowicjuszki nie były same, wspierały je dziewczyny ze „starego” samorządu Martyna, Weronika, Maja i Marysia. Weteranki roznosiły tego dnia po korytarzach szkolnych pierniki w czekoladzie z wróżbami. Dzięki temu nasz dyrektor pan Dariusz wykazał się niezwykłą znajomością geografii a pan Roman, naczelny sportowiec andrzejkową wróżbę chciał od razu wprowadzić w fazę czynu. Dyskoteki sensu stricto w tym roku nie było – z wiadomych względów :(
Andrzejki andrzejkami, celebrujemy je chętnie i wesoło ale jak przeanalizowałyśmy w naszej szkole na tylu uczniów, dokładnie 278 nie ma ani jednego Andrzeja!

Owszem jest kilku Jędrzejów ale to nie do końca to samo. Widocznie to popularne w Polsce imię w naszej reskowskiej krainie jest w zaniku. Miejmy nadzieję że , tendencja w najbliższym czasie się odwróci i za jakiś czas będziemy mieli w szkole własnych Andrzejów na stanie.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Resku

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x