Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„ W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka.
Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój.”

Otwarcie boiska 10To motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, które towarzyszyło podczas uroczystego otwarcia Boiska Wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. I. Sendlerowej w Starogardzie, 8 grudnia 2021 roku.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem pana burmistrza Reska, Arkadiusza Czerwińskiego, powitaniem pani dyrektor szkoły, Ryszardy Czaban, szanownego grona pedagogicznego, uczniów i rodziców.

Pan burmistrz w swym wystąpieniu wyraził satysfakcję z realizacji inwestycji, która służyć będzie rozwojowi fizycznemu uczniów szkoły oraz dorosłym. Życzył wszystkim korzystającym z boiska dużo entuzjazmu i radości z uprawiania sportu na tym pięknym obiekcie.

Niezwykle ważnym akcentem podczas uroczystości było złożenie przyrzeczenia, przez uczniów klas 1-8, które dotyczyło zasad współzawodnictwa w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji oraz uczestnictwa, we wszystkich zawodach, w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru Naszej szkoły.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi przez pana burmistrza, panią dyrektor oraz przedstawiciela społeczności uczniowskiej.
Po inauguracji boiska, nastąpiła część artystyczna, przygotowana w podzięce przez uczennice klasy siódmej, pod kierunkiem pani Joanny Żebrowskiej-Kuriata.

Koniec uroczystości został zwieńczony ciepłym poczęstunkiem, każdy z uczestników mógł napić się gorącej czekolady i zjeść ciepłą kiełbaskę.
Oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego, to stworzenie nowych możliwości rozwoju i realizacji pięknej idei wychowania przez sport. Powstanie tak potrzebnego i funkcjonalnego obiektu sportowego wzbogaciło szkołę i całą miejscowość.

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Starogardzie

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x