Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Konkurs ZS Resko 3310 stycznia 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Resku odbył się Międzyszkolny Konkurs „Samorząd Terytorialny na 5” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół w Resku.

W konkursie wzięło udział 6 drużyn, po 3 z każdej ze szkół w powiecie łobeskim, a są tylko dwie, wspomniane reskie liceum oraz Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie. Uczestnicy przygotowywani w Resku przez panią Ewę Kurzyk oraz w Łobzie przez panią Barbarę Smolską - Nazarek, mogli się sprawdzić z wiedzy o samorządzie gminnym, powiatowym i wojewódzkim w dwóch etapach: indywidulanym i drużynowym.

W pierwszej części uczestnicy pisali test przez 35 minut i odpowiadali na dwadzieścia pytań, za które mogli uzyskać 26 punktów. Komisja konkursowa w składzie: Joanna Kondrat Inspektor ds. Rady Miejskiej i współpracy z organizacjami pozarządowymi, Mariusz Szpryngacz Dyrektor Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Łobeskiego oraz Kamil Zawadzki Koordynator Konkursu, mieli przyjemność ocenić testy i podliczyć punkty w tej części.

Po krótkiej przerwie sprawnie organizatorzy przeszli do drugiego etapu, w którym każda z drużyn odpowiadała na dwa wylosowane pytania. Komisja obradująca w składzie: Renata Kulik Starosta Powiatu Łobeskiego, Arkadiusz Czerwiński Burmistrz Reska, Joanna Kondrat Inspektor ds. Rady Miejskiej i współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Kamil Zawadzki Przewodniczący Komisji mogli przyznać od 0 do 4 punktów.

Na wygraną drużyny liczyła się punktacja za wypowiedź w drugiej części oraz punktacja poszczególnych uczestników z części indywidualnej. Na koniec przyznane zostały nagrody w dwóch klasyfikacjach:

• etap indywidualny
I miejsce Oliwier Junik LO Resko
II miejsce Daria Muszler LO Resko
III miejsce Oskar Kęsy LO Resko

• etap drużynowy:
I miejsce drużyna w składzie: Daria Muszler, Nikola Okrzyńska i Julia Majkowska LO Resko
II miejsce drużyna w składzie: Oliwier Junik i Ada Ostrowska LO Resko
III miejsce drużyna w składzie: Jakub Słowiński, Oliwia Matuła i Amelia Bernaś ZS w Łobzie

Serdecznie gratulujemy wygranym!


Nasi Czytelnicy mogli na żywo obejrzeć rozpoczęcie międzyszkolnego konkursu oraz przebieg drugiego etapu wraz z uroczystym zakończeniem i przyznaniem nagród, zapraszamy do filmu poniżej oraz relacji zdjęciowej.

Transmisja z konkursu:

  • część I

  • część II

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x