Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nadlesnictwo podsumowanie 01Dziękujemy za tak duże zainteresowanie ofertą edukacyjną Nadleśnictwa Resko i zapraszamy do dalszej współpracy!

W 2021 roku z oferty edukacyjnej Nadleśnictwa Resko skorzystało blisko 1600 osób – od przedszkolaków po osoby dorosłe. Najwięcej spotkań z leśnikiem odbyło się w siedzibie nadleśnictwa, gdzie korzystano przede wszystkim z zaplecza edukacyjnego na świeżym powietrzu.

Pomimo wszechobecnej pandemii w ubiegłym roku, przy współpracy z lokalnymi placówkami oświatowymi, udało się zorganizować wiele ciekawych przedsięwzięć. Do najważniejszych wydarzeń i akcji można zaliczyć cykl wiosennych spotkań z najmłodszymi dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się w lesie, „Bieg po śmieć” wokół jeziora Dobrzyca, akcję sprzątania świata z wykorzystaniem hasła „zabierz 5 z lasu” w lasach wokół Reska, konkursy: filmowy – „Wakacje LAS minute”, na największego grzyba – „Znajdź olbrzyma!” oraz ekologiczny – „Zbierając makulaturę chronisz lasy”, wystawę pszczelarską z okazji światowego dnia pszczoły i inne.

Nadleśnictwo Resko dziękuję wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy tak chętnie podejmują wspólne przyrodnicze wyzwania i angażują uczniów do uczestnictwa w leśnych zajęciach. Obserwując dzieci biorące udział z roku na rok w lekcjach z leśnikiem, cieszy fakt, że leśna nauka zostaje zapamiętana i powraca na kolejnych spotkaniach w postaci szerokiej przyrodniczej wiedzy.

Rok 2022 Nadleśnictwo Resko rozpoczyna cyklem spotkań pod hasłem „Jak możesz pomóc zwierzętom przetrwać zimę” połączonych z warsztatami na temat dokarmiania ptaków. Podczas tych zajęć dzieci mogą przygotować samodzielnie stołówkę dla małych skrzydlatych przyjaciół z wykorzystaniem szyszek, nasion i tłuszczu.

Serdecznie zapraszamy do dalszej współpracy w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej i zachęcamy do spacerów z leśnikiem do lasu!

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x