Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Obowiązują nas alarmy trzeciego i drugiego stopnia. Synoptycy wydali także alarmy przed zawiejami lub zamieciami śnieżnymi. Zastępy Straży Pożarnej z całego regionu, głównie usuwają drzewa i konary drzew zalegające na drogach.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem trzeciego i drugiego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali. W województwie zachodniopomorskim obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem najwyższego stopnia. Jak słychać wiatr cały czas przybiera na sile.

Jak dotąd OSP Resko interweniowało już na wylocie w kierunku Smólska (obok fabryki IKEA), na drodze Prusim - Gardzin, w Starej Dobrzycy i  Dorowie. Były to głównie drzewa zalegające na drodze, ale również zerwane linie energetyczne. Obecnie w Resku, ale i w sąsiednich miejscowościach są przerwy w dostawie prądu. Jak podaje infolinia 991, przywrócenie zasilania ma nastąpić po północy, ale w niektórych miejscowościach nawet o godz. 2. W ościennych gminach wcale nie jest lepiej, w całym regionie sytuacja wygląda bardzo podobnie.

Prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 45 do 60 kilometrów na godzinę, w porywach do 80 km/h, szybko wzrastającego na 75 km/h do 90 km/h, w porywach do 120 km/h. Ma wiać z kierunku zachodniego i północno-zachodniego. Miejscami możliwe są burze. Na Pomorzu Zachodnim alerty wygasną o godz.15 w niedzielę.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x