Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Całkiem niedawno cieszyliśmy się z informacji, że Pol'and'Rock Festival zagościł na terenach lotniska Makowice - Płoty. Pomimo wcześniejszych zapewnień, niestety w tym roku już tego festiwalu w Makowicach nie będzie - przenosi się do Czaplinka.

Wiadomość o przeniesieniu wielkiej imprezy organizowanej przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na dawne lotnisko w Broczynie koło Czaplinka, potwierdził już burmistrz Czaplinka. Oficjalnie nikt nie podał przyczyny takiej decyzji. 

Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz zdradza, że Poland Rock Festival, odbędzie się od 4 do 6 sierpnia na dawnym lotnisku wojskowym w Broczynie na południe od miasta. Sercem lotniska jest zachowany pas startowy z drogami kołowania. Wojsko już od dłuższego czasu nie wykorzystuje tego obiektu, natomiast gminie przez lata brakowało pomysłu na jego wykorzystanie.

Opublikowany przez Czaplinek Piątek, 25 lutego 2022

Jak wynika z informacji w mediach, zmiana ta ma wynikać z braku porozumienia organizatorów z właścicielem terenu lotniska w Makowicach. Nową lokalizację zaproponował marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Niedługo ogłoszony zostanie również line-up festiwalowy. Nie wiadomo jeszcze, kto pojawi się na 28. Pol’and’Rock Festivalu. Gwiazdy imprezy będą ogłaszane sukcesywnie w najbliższych miesiącach.

Relacja Resko24.pl z ubiegłorocznego Pol'and'Rock Festival - lotnisko Makowice: https://www.resko24.pl/aktualnosci/3540-zakonczyl-sie-27-pol-and-rock-festival-obejrzyj-nasza-relacje.html

Skrót filmowy z Makowic:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x