Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Practice makes perfect – trening czyni mistrza.”

Dzien jezyka angielskiego Resko 2022 01Dzień śmierci najwybitniejszego twórcy literatury angielskiej, reformatora teatru Williama Szekspira, żyjącego na przełomie XVI i XVII w., stał się okazją do świętowania w wielu krajach europejskich, w tym Polski, najpopularniejszego języka na naszym globie, czyli języka angielskiego. Warto wspomnieć, że w tym samym dniu obchodzi się również Światowy Dzień Książki, oraz Dzień Języka Hiszpańskiego.

Uczniowie Zespołu Szkół w Resku uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach, propagujących znajomość języka angielskiego. Odbyły się quizy językowe, zajęcia interaktywne w aplikacji Kahoot i Wordwall, zadania związane z dopasowywaniem słów, polegające na tworzeniu nowych kolokacji, wspólne projekty.

Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań wśród uczniów, wzbudzenie potrzeby używania języka angielskiego w codziennych sytuacjach komunikacyjnych, kształcenie konkretnych umiejętności lingwistycznych. Prowadzenie zajęć w niekonwencjonalnej, atrakcyjnej formie, z uwzględnieniem wiedzy o krajach europejskich, przykuło uwagę zarówno naszych uczniów, jak i przybyszów z Ukrainy. Pojawiła się okazja nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń, a językiem komunikacji stał się język angielski.

Zespół Języków Obcych

Resko24.pl/ tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x