Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Każdego roku po majówkowym weekendzie obchodzimy święto tych, którzy bezwarunkowo śpieszą na ratunek. 4 maja wspominamy św. Floriana, czyli patrona strażaków.

W Dniu Strażaka przyjmijcie wyrazy szacunku i podziękowania za trud i poświęcenie oraz najlepsze życzenia od redakcji i czytelników Portalu Resko24.pl. Niech moc Świętego Floriana zawsze będzie z Wami!

Strażacy pełnią służbę każdego dnia, o każdej porze roku. Przez całą dobę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju, powiatu i gminy. Jest to trudna służba, ale dająca wiele satysfakcji jak deklarują sami druhowie z OSP Resko.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku

Jednostka OSP Resko działa od 1946 r., obecnie OSP Resko skupia ponad 20 czynnych druhów i działa w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym (KSRG). Dzisiejsza OSP Resko, to nowoczesna, dobrze wyposażona i wyszkolona jednostka ratowniczo - gaśnicza z tradycjami. 

Dziś strażacy cieszą się w Polsce ogromnym zaufaniem społecznym. Ratują mienie, zdrowie i życie ludzkie, a także przybywają na każde wezwanie. Ich wsparcie widzimy m.in. w czasie wypadków, pożarów, miejscowych zagrożeń, a także przy wszelkiego rodzaju lokalnych imprezach i ważnych wydarzeniach.

W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x