Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Cordis Swidwin 01Klasa VII c Szkoły Podstawowej w Resku wraz z wychowawcą, 13 maja w piątek, wzięła udział w atrakcyjnych zajęciach w Centrum Nauki Cordis Świdwin im. Rudolfa Virchowa.

Jest to miejsce do eksperymentowania, rozwijania potencjału twórczego oraz samodzielnego prowadzenia doświadczeń z dziedziny fizyki, biologii, medycyny jak również informatyki. Tematem przewodnim Centrum są innowacyjne technologie w zdrowiu. Jest to placówka popularyzująca naukę przy użyciu technologii informacyjno-edukacyjnej. Każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie interesującego i w miły i radosny sposób spędzi czas.

Mogliśmy na miejscu się przekonać, który chłopców w naszej klasie ma największe muskuły i pokonał maszynę w siłowaniu się na rękę. Naszym klasowym strong menem okazał się Jakub. Dużej frajdy dostarczyły nam zajęcia warsztatowe w grupach gdzie mogliśmy sprawdzić siebie w zadaniach naukowych o różnym stopniu trudności. Z Sali VR niektórzy uczniowie wychodzili na miękkich nogach.

Szybko minął czas pobytu w centrum. Na pewno tam powrócimy gdyż nie zdążyliśmy odbyć wszystkich zajęć między innymi w salach programowania, nauk przyrodniczych i chemicznej. Dostaliśmy zaproszenie na warsztaty z astrologii, z których musimy skorzystać. To był wspaniały wyjazd!!!

Wychowawca klasy VII c Bożena Tomala

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: SP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x