Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Uczniowie listy pisza Starogard 0416 i 17 maja 2022 roku, to dni, kiedy uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w pisaniu listów do swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach.

Jako placówka sendlerowska zostaliśmy zaproszeni przez panie polonistki uczące w szkole w Kielcach, Agnieszkę Król i Aleksandrę Spurek do włączenia się w akcję tworzenia listów. Pod bacznym okiem nauczycielek, pani Elwiry Warnke (klasy 4-6) i Joanny Murat (klasy 7-8) uczniowie naszej szkoły konstruowali listy odnosząc się do stwierdzenia „Gdybym był/była Ireną Sendlerową w ówczesnych czasach ….” , nawiązując jednocześnie do obecnej sytuacji wojennej. Nadawcy wymyślali imiona odbiorców, do których mają trafić teksty. Listy zostały napisane nie tylko w języku polskim – Ulyana, uczennica klasy 4, stworzyła wypowiedz w języku ukraińskim i zaadresowała do ukaińskiej koleżanki.

Szkolny Tydzień Pisania Listów to akcja, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Chętnie opowiadały o tym, co się dzieje w naszej szkole, jak pomagały uchodźcom z Ukrainy, i w jaki sposób nasza patronka zareagowałaby na to, co się dzieje za naszą granicą. Z niecierpliwością czekamy na korespondencję zwrotną – być może przerodzi się ona w wzajemną współpracę między naszymi szkołami.

Elwira Warnke

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: SP Starogard

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x