Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Bezpieczny senior Resko 2022 02We wtorek 24 maja, w sali terapii zajęciowej Domu Pomocy Społecznej w Resku, dzięki gościnności Pani Dyrektor Renaty Breyer odbyła się wspólna akcja Powiatu Łobeskiego i Komendy Powiatowej Policji w Łobzie pn. "Bezpieczny Senior w Powiecie Łobeskim".

Głównym celem akcji "Bezpieczny Senior" jest uwrażliwienie starszych osób na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Mundurowi podkreślali, że sprawcy w sposób wyrachowany wyłudzają pieniądze, narażając seniorów na utratę często wszystkich zgromadzonych oszczędności. Przypomnieli metody, jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „na wypadek”, „pracownika instytucji” i „policjanta”.

Ponadto omówione były tematy związane założeniami Strategii ZUS na lata 2022 - 2025 jakim jest m.in. ubankowienie świadczeń wypłacanych przez ZUS. Ponadto omówiono najnowszą akcję informacyjną "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", skierowaną do świadczeniobiorców Zakładu. Omówiono również zalety Platformy Usług Elektronicznych - narzędzia, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez ZUS bez wychodzenia z domu.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy DPS oraz mieszkańcy Reska. Ponadto w akcji udział wzięli: Renata Kulik Starosta Łobeski, Mariusz Szpryngacz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu, Magdalena Rymszewicz oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, przedstawicielka instytucji banku PKO BP Oddział Łobez w osobie doradcy klienta banku Natalii Różyckiej, przedstawiciela Inspektoratu ZUS w Łobzie Oddział Szczecin w osobie pani kierownik Ewy Leszczyńskiej kierownik inspektoratu ZUS Łobez a także  oraz dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie: sierżant Szymon Martula.

Resko24.pl, fot. Powiatlobeski.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x