Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Konkurs matematyczny Resko2022 0919 maja bieżącego roku, w Zespole Szkół w Resku został zorganizowany konkurs matematyczny., w którym wzięły udział czteroosobowe grupy z klas 8B i 8C oraz I, II, III LO. Konkurs składał się z kliku etapów.

Pierwszy z nich dotyczył prezentacji multimedialnej, która zawierała slajdy z pytaniami z zakresu matematyki i nauk „około matematycznych”. Pierwsze miejsce w tej rundzie zajęła klasa IIIA LO.

Druga część konkursu wymagała znajomości jak najdłuższego rozwinięcia liczby pi. W tym przypadku najwyższe miejsce na podium zajęła Julia Kędzierska, reprezentująca klasę 8B.

W ostatniej rundzie uczestnicy musieli wykazać się jak największą ilością słów zaczynających się na „pi”, np.: piekarnik, piłka, pilot, piórnik, itd. Ten etap zwycięsko przeszła klasa IA LO.

Ogólna klasyfikacja, po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, wyglądała następująco:
• I miejsce: IA LO,
• II miejsce: 8B,
• III miejsce: IIIA LO,
• IV miejsce: 8C i IIA LO.

Cały konkurs przebiegał w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Uczniowie przygotowali plakaty dotyczące liczby pi i zagadnień matematycznych, które zostały wywieszone na korytarzu. Zorganizowano słodki poczęstunek dla zmagających się w poszczególnych konkurencjach. Na zwycięzców czekały nagrody. Ten konkurs pokazał, że nauka może być zabawą, a zabawa nauką. Matematykę można zrozumieć w inny sposób, niż wkuwanie niezrozumiałych definicji i skomplikowanych wzorów, a co najważniejsze, przydaje się w codziennym życiu.

Serdecznie gratuluję wszystkim reprezentantom, a w szczególności zwycięzcom i zapraszam do udziału w zmaganiach za rok!

Organizator konkursu
Małgorzata Biały

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x