Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

                Dnia 15 czerwca 2022r., w godzinach przedpołudniowych, boisko Orlik przy Zespole Szkół w Resku odwiedzili najmłodsi sportowcy naszego powiatu – uczniowie klas I-III z następujących szkół: SP 1 Łobez, SP 2 Łobez, SP 3 Łobez, SP Węgorzyno, SP Dobra, SP Starogard Łobeski, SP Radowo Małe, SP Resko. Z naszej szkoły startowało 40 uczniów. Wielu zdobyło miejsca na podium.

Zawody w tym roku - po dłuższej przerwie po pandemii – przebiegały w nieco innej formie. Zawsze odbywały się na hali sportowej w formie „wyścigów rzędów”, a nagrody przyznawane były szkole z powiatu, która zajęła 1 miejsce. Dzisiejsze zawody to mały miting lekkoatletyczny.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mogli wystartować w następujących konkurencjach: bieg na 60m, 300m, skok w dal (3 strefy). W biegu na 600m natomiast brali udział chłopcy i dziewczęta z kl. III SP.

Ogółem – we wszystkich konkurencjach startowało 400 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. W organizacji pomagali starsi uczniowie ZS Resko. Nie zabrakło dopingu – trybuny były wypełnione po brzegi.

Medale, puchary i pamiątkowe dyplomy wręczała Starosta Powiatu Łobeskiego, p. Renata Kulik. Gratulacje na podium złożył również Dyrektor Zespołu Szkół p. Dariusz Siemasz. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: ZS Resko

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x