Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Schronisko Sosnowice 2022 05Uczniowie ZS w Resku udali się do schroniska dla zwierząt w Sosnowicach, koło Golczewa.

Wcześniej zakupiliśmy karmę dla psów z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży ciast za kwotę 337 zł. Po przyjeździe na miejsce Kierownik opowiadał nam o zasadach przyjęcia zwierząt do schroniska. Zanim psy trafią do schroniska przechodzą 2 tygodniową kwarantannę. Potem są szczepione, badane i diagnozowane. Część psów trafia do adopcji. Nowym właścicielem może zostać osoba dorosła, trzeźwa, posiadająca smycz i obrożę.

Następnie pan Kierownik oprowadzał nas po schronisku. 108 psów ma tam dobre warunki do życia. Każdy pies ma swój kojec i pełną miskę. Psy są wyprowadzane przez wolontariuszy. W hoteliku przebywają zwierzęta chore, leczone, po zabiegach, stare. W izolatce przebywały 2 miesięczne szczeniaki z interwencji. Początkowo trafiła suka z jednym małym, później okazało się, że szczeniaków jest aż 7 sztuk.

Po obchodzie obiektu otrzymaliśmy trzy psy do wyprowadzenia na spacer: Dani, Drops i Kala. Były to wyjątkowo wesołe i pełne energii psy. Podczas spaceru do lasu natknęliśmy się na cmentarz Jeńców Wojennych z 1941 roku.

Dobrze, że takie schronisko istnieje, bo dla bezdomnych psów jest to drugi dom. Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby właściciele psów wszędzie byli odpowiedzialni, traktowali psy dobrze i z miłością.

"PIES TO NAJLEPSZY PRZYJACIEL CZŁOWIEKA"

Autor: Klaudia Rakocy kl.4b
Fotorelacja: Wiktor Krupka 8b
Opiekun: Bożena Meger

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x