Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Już w środę 6 lipca odbędzie się spotkanie organizacyjne dla przyszłych adeptów pożarnictwa. Ochotnicza Straż Pożarna ogłosiła nabór, dla chętnych z terenu całej gminy Resko. Mile widziani nie tylko chłopcy, ale i dziewczyny!

W OSP Resko ruszył nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Funkcjonowanie MDP regulują przepisy prawa, a ich działanie to nie tylko tworzenie przyszłej kadry Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku. Taka działalność skłania również dzieci i młodzież – poprzez zabawę, zawody sportowe, zloty, rajdy i wspólne wyjazdy – do większej integracji społecznej, poznania zasad bezpieczeństwa i współpracy w grupie, a także odkrywania tajników strażackiej służby. 

Kto może zgłosić się do działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej? Każdy mieszkaniec i każda mieszkanka gminy Resko którzy:

  • mają od 10 do 18 lat
  • chcą pomagać innym
  • dążą do tego, aby w przyszłości zostać strażakami
  • chcą poznać działanie straży pożarnej „od środka”
  • chcą rozwinąć swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa
  • chcą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy
  • chcą brać udział w zawodach

Podczas organizowanych zajęć młodzi adepci będą poznawać zasady udzielania pierwszej pomocy, rodzaje sprzętu pożarniczego, a także rozwijać sprawność fizyczną poprzez treningi do zawodów sportowo-pożarniczych. OSP organizuje również obozy letnie dla młodzieży w trakcie których prowadzone są szkolenia młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Spotkanie dla nowych członków MDP już 6 lipca 2022 r. o godzinie 17.00 w siedzibie OSP Resko, przy ul. Kościuszki 26. Zgłaszać się można również telefonicznie do Komendanta Gminnego OSP Krzysztofa Palucha pod numerem telefonu 663 485 634.

Ochotnicza Straż Pożarna w Resku nierozerwalnie wiąże się z historią tej miejscowości. Powstała 1946 roku, a w 1995 roku została wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Członkowie OSP Resko systematycznie szkolą się i nabywają uprawnienia do wykonywania czynności ratowniczo – gaśniczych takich jak udzielanie pierwszej pomocy medycznej, prowadzenie działań z zakresu ratownictwa technicznego, chemicznego, ekologicznego, wysokościowego i wodnego.

Resko24.pl/OSP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x