Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Koronacja Obrazu Resko 2022 22W sobotę 2 lipca, w reskim sanktuarium odbyła się uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Uroczystości rozpoczęły się, poświęceniem lapidarium upamiętniającego posługę i męczeństwo Sióstr Boromeuszek z Klasztoru w Święciechowie.

Tablicę upamiętniającą siostry Boromeuszki poświęcił ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. Podczas mszy świętej dokonał również koronacji wizerunku Matki Bożej Niepokalanej w Resku. Obraz Matki Boskiej Reskiej cieszy się w Resku czcią wiernych od chwili przeniesienia go do świątyni w 1945 roku. Obraz przybył z pobliskiego klasztoru w Święciechowie, gdzie był otaczany kultem przez Siostry Konwentu Karola Boromeusza, które podczas „wyzwalania” i przejścia pierwszej linii frontu przez te ziemie, poniosły męczeńską śmierć, także pod Jej wizerunkiem.

Po mszy koronacyjnej, na Rynku Miejskim w Resku odbył się festyn rodzinny. Cała uroczystość była transmitowana do mediów społecznościowych oraz wyświetlana na telebimie zainstalowanym na rynku w Resku.

Transmisja z Sanktuarium Maryjnego w Resku zrealizowana przez portal Resko24.pl:

Resko24.pl, zdjęcia: Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x