Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Likwidacja barier Resko 2022 02Budynek Zespołu Szkół w Resku przy ulicy M. Buczka 15 jest obiektem służącym zarówno uczącej się młodzieży, jak i dorosłym mieszkańcom naszej Gminy. Obiekt został wybudowany w 1969 roku i nie był przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do obu drzwi wejściowych w budynku prowadziły schody, które stanowiły barierę architektoniczną uniemożliwiają swobodę poruszania się osobom niepełnosprawnym.

Projekt „Likwidacja barier architektonicznych w budynku Zespołu Szkół w Resku” został zrealizowany w 2021r. Przedsięwzięcie wyeliminowało bariery architektoniczne, wyrównywano szanse, stworzono szkołę przyjazną uczniom niepełnosprawnym. Likwidacja barier architektonicznych stanowi jedno z podstawowych działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Projekt „Likwidacja barier architektonicznych w budynku Zespołu Szkół w Resku Budynek przy ul. M. Buczka 15” dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Program wyrównywania różnic między regionami III w obszarze B. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 140 tys. zł, a dofinansowanie 77 tys. zł.

W ramach realizacji ww. projektu wykonano:

  • Pochylnie dla osób niepełnosprawny przy budynku Zespołu Szkół w Resku (budynek przy ul. M. Buczka 15),
  • Miejsca postojowe -99,62m2,
  • Dojście i dojazd do budynku- 242,73m2,
  • Posadzkę w holu wejściowym budynku – 13,4m2,
  • Zewnętrzne schody wejściowe do budynku.

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x