Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Angielski na wyjezdzie 2022 10Udział uczniów Zespołu Szkół w Resku w specjalistycznym obozie językowym „Szkoła Liderów” - w Kotlinie Kłodzkiej.

W dniach 1-7 sierpnia 2022r. 27 uczniów z Zespołu Szkół w Resku spędziła aktywnie czas w Międzygórzu - malowniczej miejscowości w sercu Dolnego Śląska (Kotlina Kłodzka). Celem wyjazdu było doskonalenie znajomości języka angielskiego poprzez udział w specjalnych zajęciach, prowadzonych przez wolontariuszy z różnych stron świata. Językiem konwersacji - w głównej mierze - był j. angielski.

Grupa była zróżnicowana wiekowo, od czwartoklasistów SP, po uczniów z kl. I LO. Starsi pomagali młodszym, uczestnicząc w zajęciach projektowych, warsztatach, wspólnych przedsięwzięciach – w ramach tutoringu rówieśniczego. Wzajemną pomoc szczególnie dało się zauważyć podczas pieszych wypraw po okolicy, oraz na wycieczce edukacyjnej do Muzeum Papiernictwa – w Dusznikach Zdroju.

Projekt Euroweek jest dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej, powiązany z programem Erasmus, o którym starsza młodzież zdobyła wiedzę w ramach specjalnych prezentacji – ujętych w programie obozu. Swoim doświadczeniem udziału w projekcie dzielili się wolontariusze prowadzący zajęcia – opowiadali o zdobytym doświadczeniu i innych korzyściach, płynących z w/w przedsięwzięcia.

Szczególnym zainteresowanie wzbudził turecki wieczór, na którym mieliśmy okazję poznać zwyczaje, kulturę turecką, w tym tańce, a także degustowaliśmy tamtejsze specjały.
Opiekę nad uczniami podczas pobytu sprawowały nauczycielki ZS Resko – panie: Renata Gajdzis, Anetta Kajma i Justyna Walczykiewicz – kierownik wycieczki. Służyły pomocą w każdej sytuacji, zawsze obecne w potrzebie.

Podróżowaliśmy szkolnym środkiem transportu – busami prowadzonymi przez naszych kierowców – panów: Sławomira Marciniaka i Mariusza Wasielewskiego.
Podróż busami sfinansował Dyrektor szkoły – p. Dariusz Siemasz, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

W radosnych nastrojach, wypoczęci, pełni wiedzy, doświadczenia i nowych wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do Reska. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji Euroweeku – w pierwszym tygodniu ferii (13-19 lutego 2023r.), do której serdecznie zachęcamy naszych uczniów. Spędziliśmy wspaniałe wakacje w Kotlinie Kłodzkiej, z j. angielskim w roli głównej! (szk)

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x