Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” Benjamin Franklin

                Skończyły się wakacje, nadszedł czas powrotu do systematycznej pracy, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wypoczęci, z „naładowanymi akumulatorami” – przystępujemy do dzieła – zdobywania kolejnych etapów wiedzy.

Rozpoczęliśmy tradycyjnie – mszą św. O godz. 8.00 w Sanktuarium Maryjnym, w obecności sztandarów – Szkoły Podstawowej im. Mjr. H. Sucharskiego oraz LO. O godz. 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek dla najmłodszych wychowanków Zespołu Szkół w Resku – uczniów kl. I-III SP, którzy przybyli na boisko „Orlik” wraz z rodzicami.
Dyrektor szkoły p. Dariusz Siemasz powitał zebranych. Wspomniał o tym, że 1 września to także 83. rocznica wybuchu II wojny św. – smutna karta w naszej historii. Cieszmy się zatem, że żyjemy w pokoju, doceniajmy ten fakt zwłaszcza w obliczu trwającej wojny na Ukrainie.

Ze szczególną radością powitaliśmy pierwszoklasistów. W tym roku wychowawczyniami kl. I SP są panie: kl. Ia – p. Renata Gajdzis, kl. I b – p. Gabriela Łachmanowicz, kl. I c – p. Ewa Kwiatanowska. Nazwiska uczniów w poszczególnych klasach oficjalnie odczytała wicedyrektor – p. Violetta Dynarska-Adamowicz. W krótkim programie artystycznym radość z powrotu do szkoły wyrazili koledzy i koleżanki z kl. II c SP. Uroczystość prowadziła uczennica kl. II b – Celina Simonowicz.
O godz. 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku zgromadzili się starsi uczniowie – k. IV-VIII SP, I-IV LO, oraz I-III BS. Odśpiewano hymn państwowy (4 zwrotki), wprowadzono sztandary szkół.

W skład Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej wchodzą:
Chorążowie – Wojciech Tomala, Mateusz Słodkowski
Asysta – Amelia Wańcowicz, Lena Znajewska, Martyna Perka, Wiktoria Bus
W składzie Pocztu Sztandarowego LO natomiast:
Chorążowie – Mateusz Ślęga, Oliwier Junik
Asysta – Aleksandra Adamowicz, Maria Strózikowska, Malwina Błach i Zuzanna Babak
Wśród zaproszonych gości powitaliśmy burmistrza Reska – p. Arkadiusza Czerwińskiego, inspektora ds. Oświaty – p. Mariolę Słodkowską, przewodniczącą Rady Rodziców – p. Katarzynę Pestę-Kędzierską, dyrekcję szkoły.

Miłym akcentem było przyznanie nagrody Burmistrza Reska za najlepszy wynik egzaminu ósmoklasisty, oraz maturalnego. Uczniowie wystąpili na forum wraz z rodzicami. Najlepsi maturzyści to:
Bartłomiej Borcz (91,67%)
Martyna Sobera (88,33 %)
Alicja Szcześniak (82,33%).

Najwyższy wynik egzaminu po VIII kl. uzyskali:
Julia Jaworska (90%)
Julia Kędzierska (86,66%)
Witold Ilgiewicz-Fernandez (86,33%).

Na zakończenie uroczystości dokonano oficjalnego przydziału do kl. IV SP. Wychowawczyniami czwartoklasistów w tym roku szkolnym zostały:
KL. IV a (sportowa) p. Ada Korzonek-Buczma
Kl. IV b – p. Marta Znajewska
Kl. IV c – p. Joanna Knap
W kl. I LO natomiast wychowawstwo objęła p. Ewa Kurzyk, a w kl. I Branżowej I stopnia – p. Paulina Minko.

Apel prowadzili uczniowie kl. LO – Ada Ostrowska i Oskar Kęsy.
Nie tak łatwo pożegnać plaże tonące w słońcu, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody i wakacyjnych przyjaciół, jednak… zrelaksowani, z otwartymi umysłami i nową energią rozpoczynamy nowy rok szkolny!

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x