Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

znajdz olbrzyma 2022Zapraszamy na grzybobranie w poszukiwaniu największych grzybów. Do wygrania atrakcyjna nagroda!

Konkurs trwa od 1 września do 31 październia 2022 roku i skierowany jest do wszystkich pasjonatów grzybobrania korzystających z dobordziejstw lasów Nadleśnictwa Resko jak również lasów na terenie całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Do rankingu tegorocznych leśnych olbrzymów dopuszczone zostaną tylko leśne grzyby jadalne z wyłączeniem wszystkich grzybów blaszkowych. Wyjątek stanowią smaczne czubajki gwiaździste i czubajki kanie, które także można zgłaszać do konkursu. Grzyby nie mogą być uszkodzone, tzn. kapelusz nie może być oddzielony od trzonu. Nie należy zbierać grzybów, które podlegają prawnej ochronie.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez dostarczenie zebranego egzemplarza do biura Nadleśnictwa Resko przy ul. Chopina 12 w Resku, w godzinach od 7.00 do 15.00 lub przesłanie w formie elektronicznej zdjęcia dokumentującego w sposób wyraźny gatunek i pomiar w mm (np. centymetrem krawieckim) na adres ewa.simonowicz@szczecin.lasy.gov.pl w treści podając następujące dane: imię i nazwisko znalazcy, adres e-mail i/lub nr telefonu, miejsce zbioru (najbliższa miejscowość, gmina), nazwę gatunkową grzyba, obwód kapelusza i długość trzonka w mm. W przypadku zgłoszenia przez osobę niepełnoletnią potrzebna będzie jeszcze pisemna zgoda rodziców (formularz w załączeniu).

W klasyfikacji będzie brana pod uwagę suma obwodu kapelusza i całkowitej długości trzonka. Wygrywa uczestnik, który zgłosił grzyba o największych parametrach.

Do wygrania m.in. elektryczna suszarka do grzybów i owoców.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem konkursu na dole strony a także zasadami grzybiarza powyżej.

Zachęcamy do zabawy i czekamy na olbrzymy. Powodzenia!

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x