Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

                W sobotni poranek 03.09.2022r. o godz. 11:00 uczniowie Zespołu Szkół Resku wzięli udział w akcji "Narodowe Czytanie", organizowanej przez Bibliotekę Miejską w Resku. Do współpracy zespół humanistyczny zaprosiła p. Barbara Raniewicz.

Prezentacje wybranych ballad odbyły się w - opromienionym wrześniowym słońcem - wzgórzu Borków. Dobitnie wybrzmiały poszczególne zwrotki „Powrotu taty” w wykonaniu Leny Kmieć, Klaudii Rakocy i Tomasza Czabana (kl. V), „Rękawiczki” - w duecie Leny Znajewskiej i Wojciecha Tomali (kl. VIII), oraz „Pani Twardowskiej” wyrecytowanej przez uczennice LO: Natalię Kajmę, Darię Muszler, Julię Majkowską i Adę Ostrowską.

Po zakończeniu prezentacji, uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów zostały wręczone podziękowania. Organizatorka przedsięwzięcia doceniła zaangażowanie zarówno młodszych jak i starszych uczniów ZS Resko, którzy wspólnie podjęli wyzwanie - upowszechniania dzieł klasyka polskiej literatury – Adma Mickiewicza. Mamy nadzieję, iż podobne akcje częściej będą się odbywały na terenie naszego miasteczka.

W roli operatora filmowego wystąpił uczeń I BS Wiktor Krupka, przedstawiciel szkolnego koła filmowego, dzięki któremu występ na wzgórzu Borków pojawił się w sieci. (szk)

Transmisja w profilu facebook Zespołu szkół w Resku:

Resko24.pl/ZS Resko

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x