Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pasowanie pierwszakow 2022 02„Pracą dziś nasza nauka!” – pierwszoklasiści Zespołu Szkół w Resku pełnoprawnymi uczniami. Dnia 6 października 2022 roku o godz. 16.00 na hali Zespołu Szkół w Resku powitano w gronie uczniów najmłodszych kolegów, którzy uczestniczyli w długo oczekiwanych przez nich momencie - pasowaniu na ucznia. Właśnie weszli do szkolnej społeczności - na długie lata.

Uczniowie maszerowali – kolejno ze swoimi paniami wychowawczyniami: klasa 1a – z p. Renatą Gajdzis, klasa 1b – z p. Gabrielą Łachmanowicz, klasa 1c – z p. Ewą Kwiatanowską.
Mały Samorząd Uczniowski powitał zgromadzonych gości:

  • Sekretarz Gminy Resko, panią Danutę Mielcarek;
  • Dyrektora Zespołu Szkół w Resku, pana Dariusza Siemasza;
  • Wicedyrektorów Zespołu Szkół w Resku, panią Agatę Popielarz i panią Violettę Dynarską- Adamowicz;
  • nauczycielki Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku – panie: Aleksandrę Ciszewską, Justynę Szpak i Klaudię Pawłowską,
  • Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Katarzynę Pestę- Kędzierską,
  • Rodziców,
  • Grono Pedagogiczne.

Szczególnie gorąco powitani zostali pierwszoklasiści – bohaterowie uroczystości. Na halę wkroczył Sztandar Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Resku. Odśpiewano 4 zwrotki hymnu państwowego.
Następnie uczniowie klas pierwszych, w obecności rodziców, zaproszonych gości i nauczycieli, złożyli uroczystą obietnicę:

Przyrzekam, że będę się starał
Być dobrym uczniem i dobrym kolegą.
Chcę słuchać i szanować nauczycieli,
nauczyć się tego, co mądre i piękne.
Chcę swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, oraz naszej Ojczyźnie, Polsce.

Pan dyrektor Dariusz Siemasz przyjął przysięgę i – symbolicznym ołówkiem – dokonał aktu pasowania w poszczególnych klasach. Panie wychowawczynie wręczyły Akty Pasowania swoim podopiecznym.
Po ceremonii głos zabrała sekretarz Gminy, p. Danuta Mielcarek, kierując kilka serdecznych słów do najmłodszych uczestników uroczystości. Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Katarzyna-Pesta Kędzierska obdarowała małych bohaterów symbolicznymi prezentami, a pan Dyrektor powitał oficjalnie nowych uczniów w społeczności szkolnej, życząc sukcesów i radości płynącej z nauki w naszej szkole.
Po wyprowadzeniu sztandaru, przedstawiciele Małego Samorządu zwrócili się z do swoich młodszych kolegów, deklamując wierszyki o szkole. Potem przyszedł czas na popisy wokalno – recytatorskie w wykonaniu poszczególnych klas I.
W radosnym nastroju, odświętnie udekorowani, obdarowani przez rodziców słodkimi prezentami, bohaterowie dnia – nasi pierwszoklasiści - stanęli do wspólnych fotografii.
Ten dzień, jeden z najważniejszych w życiu naszych najmłodszych uczniów, na długo zapadnie w pamięci uczestników uroczystości.
JW
Zdjęcia:
Filip Berestek, Leon Jaworski, Amelia Jankowska, Wiktor Krupka.

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x