Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

PRM Resko 14Dzisiaj obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Pracownicy systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne czuwają nad naszym zdrowiem każdego dnia, 24 godziny na dobę! 

Korzystając z tej okazji, pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim ratownikom, dyspozytorom, pielęgniarkom, pielęgniarzom i lekarzom, a także wszystkim osobom zaangażowanym w szerzenie idei ratownictwa i pierwszej pomocy. Dziękujemy za trudną i odpowiedzialną pracę, niejednokrotnie wykonywaną w dramatycznych okolicznościach, wymagającą pełnego profesjonalizmu, zaangazowania i opanowania w sytuacjach, gdy zagrożone jest życie ludzkie. 

Warto przypomnieć, że w powiecie łobeskim 24 godziny na dobę, pracują trzy zespoły ratownictwa medycznego, które działają w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego działającego na terenie całego kraju. W Łobzie dwa zespoły i w Resku jeden, który stacjonuje w remizie OSP. Każda z tych karetek wchodzi w struktury Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Zespoły ratownictwa medycznego z terenu powiatu łobeskiego, dysponowane są informatycznie przez Skoncentrowaną Dyspozytornię Medyczną w Szczecinie.

W tym miejscu należy przypomnieć, że zespoły ratownictwa medycznego wzywamy za pośrednictwem numeru alarmowego 112, tylko w sytuacjach bezpośrednio zagrażających naszemu życiu (np. udar mózgu, zawał mięśnia sercowego, nagła duszność, utrata przytomności, czy wypadek)! W przypadkach lżejszych, w pierwszej kolejności powinniśmy udać się lub skontaktować się z najbliższą przychodnią POZ (lekarz rodzinny), a w godzinach nocnych i w dni wolne od pracy do tzw. punktu Nocnej i Świątecznej Pomocy Medycznej w Łobzie lub w Gryficach.

Wzywanie karetki do błahych powodów, jest postępowaniem bardzo egoistycznym. Proszę pamiętać, że te trzy karetki obsługują cały teren naszego powiatu oraz ościennych, jeżeli będziemy korzystali z tej pomocy niewłaściwie, może ich niestety zabraknąć w sytuacjach nagłych, kiedy faktycznie potrzebna jest natychmiastowa interwencja medyczna.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x