Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

apteka pasewalk2Choć lista leków trudno dostępnych w Polsce skróciła się po ostatniej aktualizacji o kilka pozycji, wciąż pozostaje ona stosunkowo długa. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że trudno przewidzieć rozwój sytuacji w następnych miesiącach, a chorzy muszą przecież w jakiś sposób zdobyć potrzebne lekarstwa. Które nazwy nadal są poza zasięgiem pacjentów i jak zdobyć trudno dostępne leki?

Leki trudno dostępne w Polsce

Kryzys antybiotykowy wciąż się pogłębia i będzie to wyjątkowo odczuwalne w najbliższych tygodniach, ze względu na typowe dla sezonu jesienno-zimowego infekcje bakteryjne. Zaczyna także brakować zamienników najpopularniejszych medykamentów z tej grupy.

Problem stanowi również zdobycie leków stosowanych w zastępczej terapii hormonalnej czy osteoporozie, a także przeciwcukrzycowych, przeciwmigrenowych i przeciwpadaczkowych. Pacjenci najczęściej zgłaszają zapotrzebowanie na takie leki jak Ozempic, Calcort, Alfacalcidol, a także Adiazine, Mytelase i Trandate.

Jak kupić niedostępne leki?

Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest szukanie medykamentów poza granicami naszego kraju. Wiąże się to jednak z pewnymi formalnościami, których koniecznie trzeba dopilnować, na przykład otrzymaniem recepty z podpisem lekarza.

Dużym ułatwieniem dla chorych okazuje się oferta apteki w Pasewalku. Mimo że znajduje się ona za naszą zachodnią granicą, farmaceuci obsługują pacjentów w języku polskim. W asortymencie apteki znajduje się wiele niedostępnych w Polsce leków, jak również ich niemieckich zamienników. W razie braku konkretnego leku na stanie, farmaceuta może zamówić go z apteki internacjonalnej.

By zakupić niezbędne leki w większości przypadków wystarczy przedstawić polską receptę. Przez wygodny formularz kontaktowy możemy sprawdzić dostępność poszukiwanych lekarstw i zgłosić swoje zapotrzebowanie. Gotowe zamówienie będzie czekało na odbiór w aptece, a w przypadku niektórych leków i suplementów istnieje możliwość wysyłki na przykład do paczkomatu.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich poszukuje trudno dostępnego leku, zapraszamy do kontaktu. Farmaceuci z Apteki w Pasewalku chętnie w tym pomogą.

+49 176 70586042
Pasewalk; Torgelower Str. 14
https://aptekapasewalk.pl/

apteka pasewalk1

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x