Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Projekt Boze Narodzenie ZS Resko 07Dnia 22go grudnia 2022r. przyszliśmy do szkoły w radosnych nastrojach, bowiem – po pierwsze – nadchodzą długo wyczekiwane – najpiękniejsze święta w roku – Boże Narodzenie, a po drugie – wszyscy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w nietypowych lekcjach. Niespodzianki czekały już po przekroczeniu progu szkoły.

Każdy uczeń był przypisany do odpowiedniej grupy, w której znaleźli się wychowankowie różnych klas - IV – VII SP, oraz VIII SP i LO. Zajęcia odbywały się w ramach tutoringu rówieśniczego – starsi wspierali młodszych - występowali w ramach asystentów, poznając możliwości i talenty swoich młodszych podopiecznych. Młodsi natomiast zaprzyjaźnili się z członkami swojej grupy.

Bogaty wachlarz ciekawych zajęć i aktywności, stworzony przez nauczycieli Zespołu Szkół w Resku, dostarczył sporo satysfakcji i przyjemności z wykonywanych zadań. Ponadto, niejeden uczeń mógł odkryć w sobie – nieznane dotąd talenty, co więcej – rozwinąć bardziej posiadane zdolności. Urocze choinki wg instrukcji pana Marka Ilgiewicza, gigantyczne bałwany z plastikowych kubeczków – pod czujnym okiem pani Ani Zań, fantastyczne pierniczki w asyście licealistów i pani Moniki Lipki, malowane szyszki w gabinecie fizyki u pani Marty Puziarskiej, czy kolorowe bombki techniką decoupage’u z panią Justyną Walczykiewicz – z udziałem zaproszonych gości – pań Marii Berestek i Władysławy Rudkowskiej to tylko niektóre z atrakcji.

Na j. angielskim pani Marta Znajewska, pan Marian Bartowiak i pani Basia Margol zaproponowali uczniom gry i zabawy w ciekawych aplikacjach, z użyciem tablicy interaktywnej, laptopów, połączone z zabawą ruchową – oczywiście bez zeszytów i książek.

Matematyka także może być atrakcyjna i ciekawa, jeśli jest np. w postaci logicznych łamigłówek i gier zręcznościowych, jak u pani Kasi Kujawy, albo – świątecznie – w formie makram – jak u pani Małgorzaty Biały. U pani Pauliny Minko także odbywały się gry planszowe. Pan Henryk Saletra wprowadził swoje grupy w klimat tradycji i zwyczajów świątecznych.

Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali świąteczny turniej gry siatkowej, a pani Agata Ostrowska wprowadziła swoich uczniów w świat bajek czytając „Królową śniegu”.
Na geografii pani Ewa Wawrzyniak bawiła się z uczniami w aplikacji Kahoot, a na j. polskim pani Joanna Murat robiła ze swoimi grupami świąteczne zaproszenia – bogato zdobione. Pani Joanna Knap natomiast zaprojektowała ze swoimi podopiecznymi plastyczny obraz choinki do wiersza o tym samym tytule.
U pana Mariusza Walczykiewicza trwała obróbka świątecznych zdjęć, które uczniowie sami zaprojektowali, wydrukowali – potem zapozowali i dostali fotkę w prezencie. Pomocnikiem informatyka był - niezwykle zaangażowany – Filip Berestek z kl. VIb.

Pomiędzy kolejnymi zajęciami, na forum szkoły, odbywały się Jasełka, przygotowane przez uczniów LO i BS, pod czujną opieką ks. Pawła Szelocha. Mieliśmy okazję usłyszeć mistrzowskie wykonania kolęd i pastorałek – w j. polskim i angielskim - laureatek Szkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej. Nagłośnieniem zajęli się uczniowie BS – Fabian Gabrysiak i Wiktor Krupka.
Po projekcie wszyscy uczniowie udali się do swoich klas – na świąteczne spotkania z wychowawcą. Podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, przygotowali wspólny poczęstunek, wręczyli sobie prezenty.

Wszelkie aktywności tego dnia zostały uwiecznione na zdjęciach – członkowie Koła Fotograficznego w składzie: Maja Marczak, Agata Głosek, Nataniel Badura, Filip Czekalski i Wojciech Burda stworzyli bogaty przekaz wizualny. Wesołych Świąt!

Nauczyciele Zespołu Szkół w Resku

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x