Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ranking Perspektywy 2023 LO Resko 017 lutego br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyło się uroczyste podsumowanie XXV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. W województwie zachodniopomorskim zaszczytne miano „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2023 roku zostało przyznane 54 placówkom (33 licea i 21 techników), w tym Liceum Ogólnokształcące w Resku.

Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Resku, zostało uhonorowane "Brązową Tarczą", którą odebrał Dariusz Siemasz - dyrektor Zespołu Szkół w Resku. Pamiątkowe statuetki dyrektorom Złotych, Srebrnych i Brązowych Techników i Liceów wręczyli Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz Katarzyna Koszewska, Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Kryteria oceny

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, szkoły zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników doszło jeszcze jedno kryterium – wyniki egzaminu zawodowego.

Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur i egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Kameralne liceum w prestiżowym rankingu

- Jest to bardzo duże wyróznienie dla naszego kameralnego liceum. Pragnę dodać, że cała nasza kadra pedagogiczna mocno pracuje na ten wynik. Jesteśmy placówką edukacyjną z małej miejscowości, jaką jest Resko. Prowadząc rekrutację, bazujemy głównie na potencjalnie naszych uczniów, czyli absolwentów szkół podstawowych z naszego terenu. Do naszego liceum nie trafiają dzieci wyselekcjonowane, ale głównie nasi wychowankowie, ponieważ jesteśmy Zespołem Szkół - powiedział Dariusz Siemasz, dyrektor Zespołu Szkół w Resku.

Wyniki rankingu, organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, dostępne są na stronie internetowej.

Film promocyjny LO w Resku:

Resko24.pl, fot. kuratorium.szczecin.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x