Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Turniej bezpieczenstwa Wegorzyno 2023 05Jak w latach ubiegłych, również w tym roku Polski Związek Motorowy wraz z Komendą Powiatową Policji w Łobzie zorganizowali eliminacje powiatowe turnieju.

26 kwietnia uczniowie szkół podstawowych powiatu łobeskiego po oficjalnym otwarciu równo o godzinie 10:00 przystąpili do konkurencji teoretycznej – testu dotyczącego zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, znaków i sytuacji w ruchu drogowym.

Kolejna – konkurencja praktyczna, polegała na przejechaniu toru sprawnościowego składającego się z sześciu zadań i „tu zaczęły się schody”. Okazało się, że wcale nie jest tak łatwo przejechać slalomem pomiędzy blisko ustawionymi pachołkami. Kilku uczniom „udało się” przejechać po pochylni połową roweru, niektórzy zakończyli przejazd niegroźnym upadkiem. Podobnie było z przejazdem po „tarce”, nie wszyscy też wykierowali prawidłowo aby zmieścić się w „rynnie”.

Nasza ekipa w skaładzie Lena, Maja, Salesa i Paweł dała z siebie wszystko, naprawdę podeszli do tej konkurencji z wielkim poświęceniem. Wyszło jak wyszło, „węgorzyniacy” byli po prostu lepiej przygotowani.
Za to kolejna konkurencja praktyczna – pomoc przedmedyczna poszła dla nas wzorcowo – tu podziękowania dla Pani Olgi Piórkowskiej, że znalazła dla nas czas i przeszkoliła z fantoma, optrywania ran i złamań.
Gdyby nie potknięcia na torze przeszkód wylądowalibyśmy na trzecim miejscu a tak musieliśmy się zadowolić czwartym.

Ale, ale … jak to ktoś kiedyś powiedział „owszem wielką sztuką jest wygrywać ale jeszcze większą godnie znieść porażkę, podnieść się i dalej iść wytrwale do celu”. Tak więc, kto wie co się wydarzy za rok na kolejnej edycji konkursu ???

M.I.

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x