Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Piwnica Gdanska Resko 2023 01W niedzielę (04.06.2023) w jednym z domów mieszkalnych, usytuowanym przy ul. Gdańskiej w Resku, doszło do rozległego pożaru. W akcji ratowniczej, uczestniczyło kilka zastępów Straży Pożarnej i Zespół Ratownictwa Medycznego z terenu powiatu łobeskiego.

Służby ratownicze zostały zaalarmowane około godz. 6.20. Jak się okazało na miejscu, pożarem objęte były pomieszczenia piwniczne. Zastępy Straży Pożarnej z JRG Łobez i OSP Resko, niezwłocznie przystąpiły do działań gaśniczych. Jak nam się udało ustalić, mieszkańcy samodzielnie ewakuowali się z budynku jeszcze przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Na miejscu pojawił się również Zespół Ratownictwa Medycznego, gdyż jeden z mieszkańców podjął próbę samodzielnego gaszenia i najprawdopodobniej nawdychał się spalin. Ostatecznie, nikt nie został przetransportowany do szpitala i nie doznał żadnych obrażeń ciała. 

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru, była bateria od hulajnogi elektrycznej. Działania gaśnicze zakończono około godz. 7.50.

Fot. OSP Resko

Resko24.pl

 

 

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x