Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

                Dnia 23 czerwca 2023r. wychowankowie Zespołu Szkół w Resku po raz ostatni usłyszeli dzwonek, który – tym razem – nie wzywał na lekcje, ale wyznaczył koniec nauki w roku szkolnym 2022/23.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą św. w Sanktuarium Maryjnym – w obecności sztandarów – Szkoły Podstawowej i LO. Ks. proboszcz Marian Kaptur w refleksyjny sposób opowiedział zebranym o tym, jak ważne jest w życiu nabywanie wiedzy, przypominając jednocześnie, że 23 czerwca to także ważna data w kalendarzu – Dzień Ojca.

Po mszy uczniowie kl. I-III SP zgromadzili się na boisku budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 71, aby oficjalnie pożegnać się z nauczycielami, wychowawcami i rówieśnikami. Prowadzący apel - uczeń kl. 2c SP – Antoni Bloch – uroczyście powitał zebranych. Pan Dyrektor Dariusz Siemasz oficjalnie ogłosił koniec nauki i – w obecności pani Wicedyrektor – Violetty Dynarskiej – Adamowicz, zebranych rodziców i nauczycieli, życzył najmłodszym uczniom ZS Resko - wesołych wakacji. Ważnym momentem było wystąpienie ucznia, który nie opuścił ani jednego dnia w szkole – Franciszka Dronia z kl. 3a.

Chłopiec za 100-procentową frekwencję został oficjalnie wyróżniony. Absolwenci kl. 3a i 3b odśpiewali piosenkę pożegnalną. Symbolicznym gestem – papierowymi samolotami puszczonymi w górę – wyrazili swoją wdzięczność za trzyletnią edukację w murach „czerwonej” szkoły. Hymnem szkoły podstawowej zakończono apel najmłodszych.

O godz. 9.00, w hali budynku Zespołu Szkół w Resku przy ul. Prusa 2 swoje zakończenie mieli uczniowie kl. IV-VII SP, I-III LO oraz I i II BS. Prowadzący uroczystość – Maria Idryjan i Oskar Kęsy powitali zaproszonych gości:
pana Arkadiusza Czerwińskiego –Burmistrza Reska,
panią Mariolę Słodkowską – Inspektora ds. Oświaty i Ochrony Zdrowia Gminy Resko, panią Katarzynę Pestę-Kędzierską - Przewodniczącą Rady Rodziców, oraz panią Kingę Jaworską – Wicedyrektor Domu Pomocy Społecznej w Reskuwraz z przedstawicielami pensjonariuszy.

Na salę wkroczył sztandar LO oraz sztandar Szkoły Podstawowej w nowym składzie: chorążowie – Gracjan Znamierowski, Oliwier Osiak,asysta – Marta Jaworska, Oliwia Gucwa, Maja Marczak, Salesa Ilgiewicz-Fernandez. Odśpiewano hymn państwowy.

Dyrektor szkoły – pan Dariusz Siemasz powitał zebranych, pogratulował wszystkim, którzy w tym dniu szczęśliwie i z sukcesami zakończyli naukę w roku szkolnym 2022/23.
Następnie Burmistrz Reska – p. Arkadiusz Czerwiński, wraz z Inspektor ds. Oświaty – p. Mariolą Słodkowską, wręczyli ufundowane nagrody za udział w konkursach kuratoryjnych.
II miejsce w konkursie wojewódzkim „Jestem świadomy HIV/AIDS dbam o bezpieczeństwo swoje i innych” otrzymała Maja Cyunel.

Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim „Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa” – zdobyła Nicola Babij.

Burmistrz Reska, Pan Arkadiusz Czerwiński ufundował także nagrody uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w różnych dyscyplinach sportowych w roku szkolnym 2022/2023.

Wielkim sukcesem okazało się I miejsce w Wojewódzkim Finale Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym chłopców otrzymali: Antoni Grankowski, Tomasz Bus, Krzysztof Golis, Mikołaj Piórkowski i Wojciech Wiza – uczniowie kl. III i IV szkoły podstawowej.

I miejsce w Wojewódzkim Finale Igrzysk Dzieci Festiwal Sztafet 4x100 m chłopców zdobyli: Aleksander Onoszko, Antoni Grankowski, Mikołaj Michniewski, Mateusz Domański i Michał Bartnicki.
VIII miejsce w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na 600 metrów wywalczyła Kalina Piórkowska.
VII miejsce Wojewódzkim Finale Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców należy do: Aleksandra Sobczaka, Damiana Walczaka, Mikołaja Michniewskiego, Mateusza Domańskiego, Aleksandra Onoszko i Michała Bartnickiego.

IX miejsce w Mistrzostwach Województwa Igrzysk Dzieci w Piłce Koszykowej chłopców zajęli szóstoklasiści w składzie: Aleksander Sobczak, Szymon Gutalewicz, Sebastian Jarczak, Kacper Jagodziński, Aleksander Onoszko, Julian Zarembski, Stanisław Biliński, Nataniel Badura, Damian Walczak, Mateusz Domański, Mikołaj Michniewski.
V miejsce w Mistrzostwach Województwa Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej chłopców uzyskali: Aleksander Sobczak, Szymon Gutalewicz, Sebastian Jarczak, Kacper Jagodziński, Aleksander Onoszko, Julian Zarembski, Stanisław Biliński, Nataniel Badura, Damian Walczak, Mateusz Domański, Mikołaj Michniewski i Jakub Rakicki.
Za VI miejsce w Wojewódzkim Finale Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt swoje nagrody otrzymały: Kalina Piórkowska, Maja Tomala, Gabriela Kędra, Maja Bilińska i Maria Walentynowicz.

Po uczniach szkoły podstawowej, przyszedł czas na licealistów.
I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w Tenisie Stołowym
zajęli: Marcel Góra, Karol Mętel i Oskar Maliński. Ci sami chłopcy zajęli również X miejsce w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym.

Najlepszymi sportsmenkami w LO okazały się: Maria Habrych, Amelia Jankowska, Maja Perka i Nadia Sałapata, które wywalczyły II mce w Finale Wojewódzkim w ramach Licealiady – Festiwalu Sztafet 4x100.
VI mce w Finale Wojewódzkim Licealiady w Lidze Lekkoatletycznej przypadło w udziale: Marii Habrych, Amelii Jankowskiej, Lenie Szawarskiej, Mai Cyunel, Martynie Jaworskiej, Julii Kusiewicz, Sandrze Majchrzak, Mai Perce i Nadii Sałapacie.
Gratulujemy wyników sportowcom, nauczycielom, trenerom i rodzicom.

Po sukcesach sportowych przyszedł czas na wyróżnienia. Dumą szkoły i rodziców są uczennice i uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyższą z przedmiotów obowiązkowych i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Stypendyści z kl. IV-VII SP, oraz z kl. I, II i III LO odbierali świadectwo z wyróżnieniem z rąk swoich wychowawców – na forum.

Na apelu wystąpili również uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej. Wzorowo pełnili obowiązek szkolny: Tymur Ivlev z kl. IV b, Hanna Filipek, Zuzanna Filipek i Wiktor Filipek z kl. IV c, oraz Natalia Janicka z kl. II LO. Gratulacje złożył Dyrektor szkoły – pan Dariusz Siemasz.

Obecna na apelu Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Resku docenili pomoc w wolontariacie wybranych uczniów i uczennic LO. Wolontariusze ze szkoły podstawowej i liceum także współpracowali z Centrum Usług Społecznych w Resku. Podziękowania dla nich zostały wręczone wraz ze świadectwami – przez wychowawców.

Tym miłym akcentem apel zakończono. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialna była pani Joanna Murat.

Zdjęcia: Filip Berestek – Koło Młodych Fotografów
Bartosz Daśko
Justyna Walczykiewicz

Z okazji zbliżających się wakacji życzymy wszystkim samych pogodnych dni oraz najpiękniejszych widoków, jakimi tylko może obdarować lato. Niech cykanie świerszczy, szum fal oraz pogoda wakacyjnych dni pozwolą odpocząć od szkolnego gwaru, a pełne relaksu chwile wynagrodzą wysiłek włożony w pracę podczas całego roku szkolnego.

Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x